Přezdívky politiků: Domina nebo Hejkal...

Nové tváře přinesly do politiky nové přezdívky: Hejkal říkají Vítu Bártovi, Domina Kristýně Kočí  (Autor: abl)
Autor: Eva Hofrichterová, apk - 
7. listopadu 2010
11:15

Když se Hejkal rozčílí, třísky lítají. A to i v případě, když ho rozčílí jeho stranický kolega Elton. Že nevíte, o kom je řeč? Jde o zákulisní přezdívky vrcholných politiků. I po volbách rostou jako houby po dešti. Třeba noví politici Věcí veřejných už si jich v kuloárech pár vysloužili.

nejvyšších pater politiky už odešel Džordžíno Jiří Paroubek (57, ČSSD), Falešný a prázdný Mirek Topolánek (54, ODS), Blb z Horní Dolní David Vodrážka (38, ODS) nebo Sexuální dračice Daniela Kovářová (46). Svěží přezdívkový vítr do politiky ale přivedly nové tváře.

Díky charakteristickému halasnému a vysoko položenému smíchu si ministr dopravy Vít Bárta vysloužil přezdívku Hejkal. Přezdívkovým králem je ale bezkonkurenčně politický matador Pavel Bém (47, ODS). Má jich celé portfolio, ani jedna mu však moc nelichotí. Jak jsou na tom ostatní?

Kristýna Kočí působí jako nekompromisní vyjednavačkaKristýna Kočí působí jako nekompromisní vyjednavačka

Kristýna Kočí (25,VV)
Domina, Učitelka

Ve sněmovních kuloárech se často probírá i vzhled ambiciózní mladé poslankyně Věcí veřejných. Na některé muže působí vzhledem tak přísně, že ji začali nazývat Dominou.

 

 

 

Alexandr VondraAlexandr Vondra

Alexandr Vondra
(49, ODS)
Křivá tlama

Ne zrovna lichotivá přezdívka, kterou získal ministr obrany, je populární hlavně mezi politiky ODS. Proč právě taková? To si jistě čtenáři Nedělního Blesku domyslí sami.

Radek JohnRadek John

 

Radek John (55, VV)
Elton Džon,
Chuck Norris

Přezdívku Elton dostal ministr vnitra podle zpěváka Eltona Johna, Chucku Norrisovi je podobný a také se rád v politice pokouší o akční kousky jako americký herec ve svých filmech.

Bohusla SobotkaBohusla Sobotka

Bohuslav Sobotka
(39, ČSSD)
Dluhoslav Srabotka,
Ozubená pleš

Přezdívku Dluhoslav si oblíbili pravicoví ekonomové. Ozubená pleš je zase populární mezi veřejností. Často na ni můžete narazit třeba v diskuzích na internetu.

 

 

 

Pavel BémPavel Bém

Pavel Bém (47, ODS)
Zloprcek, Skřet, Skutr

V současné době populární přezdívku Skutr zdědil pražský primátor a novopečený poslanec po Michaelovi Žantovském. Je to zkratka vulgárních slov »zku…ý trpaslík« a vymyslel ji Miloš Zeman.

 

Dan BártaDan Bárta

Vít Bárta (36, VV)
Hejkal

Jeho vysoko posazený hlas a hurónský smích je věcí veřejně známou. Hejtman David Rath Bártu dokonce jednou ve Sněmovně popichoval a jeho smích označil posměšně za »mužný«

komentator ( 8. listopadu 2010 23:35 )

v otázkách Václava Moravce. Ten primitiv (nebo spíše lhář) Hejkal Bárta blábolil o české cestě k bankrotu. Přitom Česko patří k nejméně zadluženým zamím EU. Zadluženost Česka ve vztahu k hrubému domácímu produktu (HDP) činila loni 35%. Zadluženost Německa ve vztahu k HDP činila 72% tj. o 100% víc než Česka, zadluženost Francie 78% vůči HDP tj skoro o 120% víc než Česka, zadluženost Itálie 115% vůči HDP tjo 300% víc než Česka. A v tomto duchu lze pokračovat. Hejkal Bárta může vymývat mozky pouze neinformovaným (nebo spíše blbým?) Tomíkům999 nebo Hozům33. Bárta je dobrej ale demagog nebo lhář!!

ondatra ( 8. listopadu 2010 12:27 )

Předtím peníze vybral. Teď je potřebuje doplnit. Co je na tom nelogického?

ondatra ( 8. listopadu 2010 12:19 )

Měli by ty své zlodějny zaplatit ze svého a ne s tím obtěžovat slušné občany.

honza33 ( 8. listopadu 2010 09:32 )

Souhlas - Bárta je dobrej...

ales1 ( 8. listopadu 2010 09:00 )

a nevadí ti, popleto, že dosud žádný z refomních zákonů atd. neplatí, takže vyšší životní náklady asi nebudou vinou současné vlády, ale toho, že jsi moc rozežraná?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud