Rath žádá Kalouska: Přestaňte pít!

Další fraška ve Sněmovně: Rath vyzval Kalouska, aby přestal pít
Autor: val, ČTK - 
26. 10. 2010
17:20

Ve Sněmovně bylo opět pořádně horko. Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) se tvrdě opřel do ministra financí Miroslava Kalouska (TOP09). "Přestaňte pít, škodí to vašemu zdraví," obvinil Rath Kalouska z toho, že není na jednání pravděpodobně úplně střízlivý.

V poslanecké sněmovně se stále něco děje a samozřejmě u toho nechybí potížista David Rath. Ten obvinil Kalouska z nemírného pití alkoholu. Ministr Kalousek to však okamžitě popřel a prohlásil, že mu zdravotní stav nařizuje již několik měsíců naprostou abstinenci.

"Já myslím, jak na vás koukám, tak pravděpodobně nejste úplně ve střízlivém stavu, pane ministře. Obvykle se to u vás pozná ze stupňující se agrese a vulgarity. Takže já bych vás velmi žádal, abyste přestal pít, škodí to vašemu zdraví a vašemu mediálnímu obrazu," prohlásil Rath.

Kalousek na Rathovo obvinění reagoval tím, že mu zdravotní stav již několik měsíců nařizuje trvalou abstinenci. "To je moje škoda, ne jeho," komentoval to.

Spor utnula předsedkyně sněmovny

Do debaty nakonec musela zasáhnout předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Upozornila všechny, že se projednává návrh novely zákona o podpoře stavebního spoření.

Spory mezi Kalouskem a Rathem kvůli pití alkoholu nejsou ve sněmovně nové. Například loni v září prohlásil ve sněmovně Rath na Kalouskovu adresu: "Trochu mě mrzí, že pan Kalousek roky aplikuje způsob, že nám řekne svá moudra, všechny pouráží, a pak odejde čerpat další inspiraci nejspíš do některé z místních náleven."

"Jsem ochoten připustit, v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji, a vy se chováte jako 'debil'. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat," prohlásil tehdy Kalousek.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

mash ( 1. listopadu 2010 11:25 )

A jéje, zase nějakej "vymatlanec", kterej si dovolí mluvit za lid. Na tyhle tupce, jsem už opravdu velmi alergickej!!! P.S. A promiňte mi, prosím tvrdší výrazivo.

mash ( 1. listopadu 2010 11:23 )

On někoho nepomluvil??? Copak Kalousek není alkoholik? Vy jste ho neviděl x-krát v TV vožralého a velmi vulgárního? Jediné, co Rath potvrdil je, že na rozdíl od jiných si nenechá nic líbit a nemá problém s tím, říct nepříjemnou pravdu nahlas. Navíc, od Ratha jsem snad nikdy nezaznamenal žádné vulgární slovo, či gesto. Od Kalouska mnohokrát!

komentator ( 29. října 2010 13:48 )

Kalousek se proslavil tím jak v době, kdy česká ekonomika se začala silně propadat tvrdil, že Česka se největší finanční a hospodářská krize po 2.světové valce nedotkne. Že Česko je ostrovem stability. Kalousek a Topolánek prosadili v prosinci 2008 absurdní rozpočet se schodkem 38 miliard korun a s ekonomickým růstem 4,8%. Jak to dopadlo?Místo růstu ekonomický propad o 4,5% a rekordní schodek rozpočtu 223 miliard korun. To není nutné komentovat. Tak se v minulosti nesekli ani komouši. Vzhledem k těmto a dalším hrubým pochybením Kalouska člověk může mít dojem, že Kalous má "vypitý mozek". Nenadával bych rathovi, že se čas od času provokativně mluví o alkoholikovi Kalouskovi.

gevi ( 27. října 2010 20:32 )

Pokud stojíte o věcné argumenty, tak Topolánek a Kalousek říkali, že naše banky jsou na tom dobře, takže je krize, která zachvátila evropské banky je tolik nezasáhne. Nikdo ale nezpochybňoval dopady krize na průmysl, protože snížení kupní síly západu znamenalo snížení našeho vývozu. Tyto prblémy byly zřejmé.

gevi ( 27. října 2010 20:26 )

že ho v ČSSD mají na špinavou práci. Někoho urazit, vyprovokovat, veřejně pomluvit na to on je fakt dobrý. Ovšem tentorkát to připomínalo úravek z trapného pokusu o vtipný dialog.

Zobrazit celou diskusi
Další videa