Půvabné asistentky europoslanců chce každý obrat

Pohledná asistentka Frischová doprovází europoslance Ouzkého téměř všude  (Autor: David Malík)
Autor: hof - 
30. dubna 2010
05:25

Každý europoslanec má měsíčně nárok na téměř půl milionu korun, které může dávat na platy svých asistentů. „Obvyklé je, že jich poslanec má tři až pět,“ řekla Blesku asistentka Magdalena Frischová. Asistent tak může vydělávat třeba víc, než český premiér.

Frischová, která je původně právničkou, dělá asistentku europoslanci Miroslavu Ouzkému (ODS) už šest let. „Vyznat se v Bruselu je hlavně ze začátku oříšek. Když jsme k EU přistoupili, nebyli tady na to připraveni. Půl roku jsem neměla přístupovou kartu do parlamentu,“ líčí Frischová.

Co říká na to, že asistenti poslanců dostávají tak vysoké platy? „Nám ale EU neproplácí nic. Platíme si ze svého ubytování, letenky nebo telefony,“ vysvětluje.

Navíc prý lidé, kteří pronajímají byty v Bruselu a Štrasburku, na asistentech vydělávají. „Nabízejí nám vybydlené byty za nekřesťanské peníze. A když jedeme jednat do Štrasburku, hoteliéři na ten termín zdvojnásobí ceny za ubytování,“ stěžuje si Frischová. Na druhou stranu – o platech asistentů v Bruselu se těm v české Sněmovně může jen zdát.

remanso ( 30. dubna 2010 08:19 )

Nebo je to nějaký nový způsob eufemismu pro obézní škatule?

peafowl ( 30. dubna 2010 08:07 )

chudák

kozelch ( 30. dubna 2010 07:20 )

... jednomu by se chtělo plakat, když čte jak živoří naši zástupci v Bruselu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud