Restauratér: Tajemník magistrátu mi ukroutil stěrače!

Autor: Vlaďka Hradská - 
23. března 2010
22:01

Tématem číslo jedna je teď na českobudějovickém magistrátu kauza ulomených stěračů. Úředníci už několik dní nemluví o ničem jiném, než o tajemníku Zdeňku Řeřábkovi. Provozovatel pizzerie Ladislav Vrábel ho obvinil, že mu ukroutil stěrače na autě!

Podnikatel tvrdí, že ze zhasnuté provozovny pozoroval, jak mu tajemník, s nímž má sousedské spory, ničí auto. Vše hned nahlásil policii i primátoru Juraji Thomovi. Toho věc rozlítila. „To poškozuje všechny zaměstnance magistrátu. V důsledku kauzy dramaticky klesá důvěra veřejnosti v instituce města,“ napsal primátor ve veřejném prohlášení tajemníkovi.

Tajemník odmítá, že by auto poškodil. „Cítím potřebu se důrazně ohradit proti obsahu i stylu, kterými primátor veřejně dehonestuje mou osobu. Z dopisu pana primátora na mě dýchnul duch 50. let,“ napsal Řeřábek.

Škoda nepřesáhla 5 tisíc korun, policie případ předala správnímu odboru magistrátu jako přestupek. Úředníkům se ale řešit kauzu svého nadřízeného nechce. Šéf odboru Václav Suchopár řekl, že případ předal kvůli podjatosti vyšší instanci. Ulomenými stěrači se tak bude zabývat Krajský úřad.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

smrk ( 24. března 2010 10:59 )

Kdybych na 100% věděl že to je pan tajemník, tak za takového večeního období by dostal jednu zprava,druhou z leva a to bych se divil, že by nebyl klid. Už můj táta říkával, že dobře mířená facka je lepší jak policejní vyšetřování....

gogo ( 23. března 2010 22:26 )

Někdy je to skutečně na zabití ....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud