Dvořák končí v představenstvu Dopravního podniku

Pražští radní odvolali z funkce generálního ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy Martin Dvořáka
Autor: ČTK, pes - 
23. 3. 2010
11:45

Pražští radní v úterý odvolali tři členy představenstva Dopravního podniku hlavního města Prahy. Odvoláni byli ředitel podniku Martin Dvořák, radní pro dopravu Radovan Šteiner (ODS) a ředitel magistrátního odboru dopravy Jan Heroudek.

Informoval o tom jeden z účastníků jednání rady. Odvolání minulý týden doporučil klub zastupitelů ODS, zdůvodňoval to nespokojeností s Dvořákovou prací a snahou o větší kontrolu podniku.

Představenstvo podniku tak přišlo o svého předsedu i místopředsedu. Odvolané členy by měl podle doporučení z minulého týdne nahradit současný předseda dozorčí rady a náměstek primátora Rudolf Blažek, starosta Prahy 8 Josef Nosek a další náměstek primátora Milan Richter (všichni ODS).

"Považuji za nešťastné, že generální ředitel není členem představenstva v tak velké společnosti, a mrzí mě, že ODS si vyřizuje účty přes společnosti v majetku města," reagoval na odvolání pražský zastupitel Miroslav Poche (ČSSD).

Server iDnes.cz minulý týden uvedl, že Dvořák by mohl být v následujících měsících odvolán také z postu ředitele.

Doporučujeme
derek ( 23. března 2010 19:19 )

ale řešení to neni Dvořaka vyhodit a sehnat někoho mimo politiku nějakýho profíka. Jinak dopravní podnik ty dvě milardy ztráty nikdy neuhrádí.

mujboze ( 23. března 2010 12:32 )

...takže děcko z Primy (- zatím končí, aby se později objevilo v čezu, aerolinkách nebo státních lesích.... ) a místo něho se vplížil bejvalej slizoun vod kuchařky..... No není to radost v tomto kocorkově? Kurnik, musím čerstvý misce poradit, že by moh bejt po jejím současným brusičem Testosteronem zase radní jako dobrá partička? - má krejčový salónek máti a taťuldy - je kulturním radním - je ve správní radě Vejšky s RSDr komouškou v čele - je teď i v Opencard - má dva drahý bouráky - a má sexy tělo

vodenka ( 23. března 2010 12:14 )

ODS dělá čistky. Nedělá se to až po volbách? Za projekt Opencard přece nemůže Dvořák z dopravního podniku, ale primátor Bém. Má velká aféra s Topolánkem přikrýt tyhle menší čistky? Možná, že když ODS zase vytáhne nějakou uměle vytvořenou Kubiceho zprávu týden před volbami, tak jí to hloupí voliči zase sežerou

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa