Dušek: Za homosexuála se omlouvám, za tuneláře ne

 (Autor: ABL)
Autor: pes - 
16. března 2010
10:41

Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek se šéfovi Českých drah Petr Žaludovi omluvil za výrok o homosexuálech, který pronesl na adresu vedení ČD. Na ostatních výrocích o tunelářích ale prý trvá.

"Omlouvám se, že jsem u člověka, který je nejneschopnějším ředitelem v historii železnice a který dokázal připravit český stát a daňové poplatníky o historicky nejvíce peněz," začíná Duškova omluva, kterou šéfovi ČD poslal prostřednictvím serveru iDnes.cz. V krátkém textu se sice omlouvá za označení Petra Žaludy za homosexuála, na první pohled je ale zřejmé, že Dušek nemyslí omluvu vážně. V textu dokonce šéfa ČD několikrát znovu uráží a označuje za tuneláře.

Jaromír Dušek tvrdí, že chtěl jen upozornit na alarmující situaci v ČD. "Mým cílem od počátku bylo upozornit především na miliardové škody, které jeho "tým" napáchal ve státní firmě, a na protežování podivných individuí do odborných a vysoce honorovaných pozic," píše také v omluvě.

Slamečka se chce soudit

Petr Žaluda odmítl polovičanou omluvu přijmout. Serveru iDnes.cz řekl, že nechce klesnout na Duškovu úroveň a o urážky se s ním přít. Zato ministr dopravy Gustáv Slamečka bere urážky osobně. Na Duška ministr podal trestní oznámení pro pomluvu.

Kauzu odstartoval Duškův homofobní výrok na adresu vedení Českých drah. „Homosexuál Žaluda drží s homosexuálem Slamečkou, homosexuál Slamečka má vazby na homosexuála Nováka. A na ministerstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy. To mi věřte. Já tam chci založit spolek čtyřprocentní menšiny heterosexuálů, abychom měli rovné příležitosti,“ prohlásil o minulém víkendu odborářský boss. Výroky šéfa Svazu odborářů služeb a dopravy odsoudila většina politiků včetně premiéra Jana Fischera.

Jaromír Dušek chatoval se čtenáři Blesk.cz. Při té příležitosti jsme se ho zeptali, jestli by se u nás v redakci bál ohnout pro tužku. Podívejte se, jak zareagoval.

kenajl ( 19. března 2010 16:50 )

Dušek je žvanil a trochu psychopat, který mohl dávno upozorňovat na špatné hospodaření ČD, které se tahne od socialismu anebo měl sám usilovat o místo ve vedení ČD, ale to koryto odborářského bosse je mnohem lepší, protože živit se mj. pomluvami je snadné a vědí to i redaktoři Blesku. Kdyby Žaluda nezveřejnil nedávno svůj plat, tak to nevíme dodnes. A kdyby přechodná úřednická vláda a ministr Janota nezačal prověřovat benefity ředitelů stát. firem, tak nevíme zase nic a přitom odboráři sedí v dozorčí radě. Dušek se chtěl přiživit, aby obhájil vlastní nicnedělání a udělal to nejpodleji jak mohl. Snad řadoví odboráři prohlédnou! P.S.Souhlasím, že plat ředitele je šíleně vysoký na stát. firmu, ale klientelismus začal bujet především za předchozích politických vlád v symbióze s odbory. Žaludu přivedl ministr Řebíček, který rychle zbohatl jak nikdo.

anelam ( 17. března 2010 07:53 )

Psala jsem ti na TADY ANELAM-NECHCI SE OPAKOVAT-Je to tento článek.

torro ( 17. března 2010 06:59 )

jen at to tam rozhrabe ale jako obvykle se to vse ZAMETE POD STUL jsme v cesku tady uz nepomuze NIC jenom lumparny a korupce mocni si zase budu delat z nas jenom P.R.D.E.L

anelam ( 16. března 2010 13:44 )

ovšem,všechny bez rozdílu a hnát je před soud-ale ten nezkorumpovaný.Pokud mají jakože všichni na vysokých postech máslo na hlavě!!!!

anelam ( 16. března 2010 13:41 )

Máš u mě všechny palečky a hvězdičky

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud