Sobota 24. července 2021
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Polojasno 29°C

Bém: Svoboda je hříšník! Svoboda: Bém je pokrytec!

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: rvs - 
6. ledna 2010
11:28

Pavel Bém se pořádně opřel do předsedy KDU-ČSL Cyrila Svobody. V soukromém dopise obvinil Bém křesťanského demokrata Svobodu hned z několika těžkých hříchů – z lenosti, pýchy i závisti.

Byla to reakce na Svobodovu tvrdou kritiku pražského projektu Opencard a Bémova primátorství. "Trváme na tom, že se za na pražském magistrátu za Pavla Béma stala korupce normou," řekl pro Blesk.cz Cyril Svoboda. "Nevadí mi ani tak myšlenka Opencard, ale výběrové řízení s ním spojené, při kterém se zašantročilo 888 milionů," dodal Svoboda.

"Milý Cyrile, tvé vystoupení bylo zpupné a plné pýchy, byl z něj cítit hněv, závist, nestřídmost a lenost zjistit si fakta," obvinil Bém Svobodu z pěti hříchů v dopise, který získal deník MF Dnes. "Svým vystoupením, které bylo plné smyšlenek, nesmyslných obvinění a nepodložených podezření, ses dopustil hned několika křivých obvinění," pokračuje v dopise Bém. "Od Pavla Béma je pokrytecké nazývat hříšníky ty, kteří poukazují na problémy," odpovídá pražskému primátorovi Cyril Svoboda.

Kontroverzní projekt víceúčelové jízdenky Opencard stál Prahu 888 milionů, nevydělal ani korunu a nezávislý audit objevil v projektu zásadní chyby. Primátor Bém přesto veškerou kritiku odmítá. V dopise Svobodovi znovu zopakoval, že projekt Opencard je podle něj „dobrý, životaschopný a přínosný“.

gogo ( 6. ledna 2010 19:27 )

z těchto dvou politiků je větší padouch, tak samozřejmě "křesťan" Svoboda má zlatou.... To je přímo unikát slizkosti... I když jeho předchůdce Čunek byl mistr světa v drzosti a aroganci... Holt křesťané jsou lidé více než důvěřiví ..... Jinak by ve svém čele nemohli mít něco takového. Bůh jim pomáhej ...

1912 ( 6. ledna 2010 14:51 )

mafiani se začali mezi sebou střílet !!!

janteto ( 6. ledna 2010 13:04 )

Není co dodat, nebyly z jejich kapsy, tak na to sere bílý tesák. Nějaký kapřík se jistě chytil, za čas, protože bude opět nějaká jiná kauza, se na to zapomene a život běží dál. V civilizovaném světě by už tam nebyl ani jeden, ale v česku, tam jsme na to zvyklí, lump kryje lumpa a kapři si vlastní rybník nikdy nevypustí.

agneskax ( 6. ledna 2010 11:53 )

Přesně tak, oba mají pravdu a proto do politiky už nepatří ani jeden z nich. Pokud tedy chceme mít seriozní politiky. Svoboda se soudí o dům, který by jinak připadnul nadaci (na dobrou věc), ale to se Svobodovi nelíbí, protože by jej rád pro sebe. A Bém neustále tvrdošíjně popírá korupci na radnici, o jejichž existenci snad nemůže soudný člověk už ani pochybovat. Dva nezávislé audity zjistily jasné pochybení. Chtěla bych vidět podnikatele, který by zainvestoval přes 800mil. bez jakéhokoliv zisku a proklamoval by neustále, že to byla dobrá investice.

jajakoon ( 6. ledna 2010 11:14 )

A to na sebe ještě byli mírní...

Zobrazit celou diskusi
Další videa