Šéf drah se s tím nemaže: Utratil už víc než 20 milionů!

Autor: Tomáš Belica - 
4. prosince 2009
05:00

Šéf státních Českých drah Petr Žaluda dráždí, koho může! V době ekonomické krize, kdy se dráhy chystají propustit až 400 lidí, se Žaluda chlubí svým bohatstvím a rozmařilým životem.

Už včera Blesk informoval, že je štamgastem v luxusní pražské restauraci Amici Miei, kde ho jídlo vyjde na 1600 korun. Pokud tam navíc obědvá s obchodním partnerem, platí mu to dráhy, neboli stát. Žaluda je zkrátka zvyklý se neomezovat. Blesk spočítal, že jen za poslední roky utratil přes 20 milionů korun.

Šéf drah Petr Žaluda se rozhodně za svůj životní styl nestydí. Má velký majetek, pobírá půl milionu měsíčně, jezdí luxusním služebním autem.
Problém je, že některé zaměstnance drah to může dráždit. Bojí se totiž o práci a přitom sledují svého ředitele, jak se chlubí třeba sportovním vozem Aston Martin za čtyři miliony korun.

„Jak pokrytecké by bylo, kdybych se přestěhoval do bytu na sídlišti a začal jezdit jiným autem,“ prohlašuje opakovaně Žaluda.

Jeho gurmánský požitek mu přitom občas platí i dráhy. „Generální ředitel si platí své soukromé obědy sám. Na pracovní obědy může využívat reprezentační fond, který má a měl v minulosti generální ředitel ČD vždy k dispozici,“ potvrdil mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

K tomu Žaludovi slouží firemní platební karta. Blesk jeho požitky od doby, kdy ještě šéfoval společnosti Axa, vyčíslil nejméně na 20 milionů. Přejme mu to, pokud státní podnik přivede do černých čísel. Nebylo by namístě v době krize trochu více skromnosti?

Ředitel Českých drah Petr Žaluda

- plat 500 000 korun, který si prý snížil o 15 % jen na 425 tisíc
- za vysedávání v dalších orgánech ČD má údajně příplatek minimálně 100 tisíc Kč
- služební vůz – luxusní Audi A8 za 3 633 400 Kč s masážními a klimatizovanými sedačkami za 450 tisíc
- vlastní vůz Aston Martin DB7 – 4 miliony Kč
- údajně ještě Mercedese-Benz CL AMG
- Žaluda se rád fotí. Focení generálního ředitele pro výroční zprávu ČD stálo 40 tisíc korun, přičemž největší položka byly různé dekorace při focení.
- rodinný dům ve Šlapanicích u Brna od roku 2003. Kupoval za hotové.
- luxusní byt v Praze 6-Břevnově od roku 2008. Hypotéku má na 15,7 milionu korun.
- dvě garáže v Praze 6-Bubenči od roku 2006
- nemovitost v Sopřeči u Pardubic


V čem se nechal nafotit:
Košile (Ann Demeulemeester) (2700 Kč)
károvaný motýlek od Hermes (3100 Kč)
Klasický bavlněný pulovr Hermes (49 800 Kč)
tenký rolák Hermes (28 500 Kč),
kalhoty z jemného flanelu Hermes (20 700 Kč)
kožené střevíce Hermes (21 900 Kč)
kufřík od Louis Vuitton (78 500 Kč)
Na snímcích pro Harper’s Bazaar

jaaaa ( 4. prosince 2009 17:22 )

to je šílený...ale dokad nebude stavka tak se nic nezmeni..nevim co jineho by pomohlo

gogo ( 4. prosince 2009 15:46 )

Přesně tak..

gogo ( 4. prosince 2009 15:46 )

Ono je to tak, že s těmi, kdo mu tuto lumpárnu umožňují, se musí dělit. On je takový jejich "bílý kůň". Nějaký melounek mu sice zůstane za nehtíčky, ale většinu odevzdává lumpům v pozadí ...

jaaaa ( 4. prosince 2009 14:39 )

kdyz jsou drahy statni, KDO urcuje jake bude mit vedeni platy? kdyz je to statni podnik, tak je majitelem stat, tudiz se drahy nejak musi zodpovidat vlade, nebo parlamentu, nebo tak necemu ne? jak muze mit nakej cánek blbyho statniho podniku 4x vic nez premier te stejne zeme? janota skrta kde muze, ale statnimu podniku vlada nemuze sebrat platy? a kdo teda, kdyz je to statni podnik? vsici u drahy by meli jit do stavky a sesadit reditele, tohle NENI NORMALNI, prece si nenechaji srat na hlavu...

vera51 ( 4. prosince 2009 13:13 )

A tohle my platime z nasich dani???Chce se mi zvracet z toho co se tady deje

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud