Greenpeace sundala z vlády policie

Greenpeace protestují na střeše vlády
Autor: ČTK, pes - 
12. října 2009
13:26

Policie v pondělí po poledni přiměla dva aktivisty ekologické organizace Greenpeace, aby opustili střechu Strakovy akademie, kde právě zasedá vláda.

Mluvčí Greenpeace Lenka Boráková řekla, že zasahovali policisté útvaru rychlého nasazení. Aktivisté rozvinuli na střeše transparent kolem 09:00. Hodlali tam vydržet do konce zasedání kabinetu, který rozhodoval o případném prolomení těžby hnědého uhlí na Mostecku.

Ředitel útvaru na ochranu ústavních činitelů Lubomír Kvíčala řekl, že aktivisté nekladli odpor. Na střechu se aktivisté dostali pomocí vysokozdvižné plošiny, policisté je sundali stejnou cestou. Situace byla podle Kvíčaly nebezpečná, proto podle něj aktivisté spolupracovali.

Greenpeace protestují na střeše vládyGreenpeace protestují na střeše vlády | ČTK, Stanislav Peška

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

momo01 ( 12. října 2009 17:32 )

Proc neprotestuji proti CHEMTRAILS?!! Ve zpravach na TV Prima odhalili skandal, ze jsme cilene PRASKOVANI z letadel jedovatymi latkami!! http://www.youtube.com/watch?v=30g9hM0xco8 www.chemtrails.cz

gogo ( 12. října 2009 16:50 )

která plní příkazy určitých zájmových skupin. Ale v žádném případě není nestranná a všechny ekologické lumpárny postihující. Jen některé. Lze se jen domýšlet proč tomu tak je...

broucajz ( 12. října 2009 15:38 )

Postřílet... Asi ne, i když první představa je pozitivní. Namočit do fekálií a hnát pryč.

stefa ( 12. října 2009 14:45 )

Koukám,že je tady v diskuzi novodobý kat.No myslím že kdyby bylo po vašem tak je postřílená půlka republiky protože myslím že se najde spousta lidí kteří s něčí nesouhlasí a je jedno jak ten nesouhlas projevují.A vy byste hned po 5 minutách každého střílel.To můžete jít rovnou někam do války tam se střílí dost tam by vám bylo jak tak koukám asi nejlépe,tam byste ty svoje pudy vybil.

1912 ( 12. října 2009 13:13 )

ty chytráku žiješ zde na severu ??tak zalez !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud