Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 20°C

VIDEO: Hackeři napadli web ČSSD

Paroubek  (Autor: YouTube)
Autor: ČTK, pal, oj - 
23. května 2009
18:43

Internetové stránky ČSSD napadli podle serveru ihned.cz hackeři. Objevil se zde klip ze serveru Youtube.com s názvem "Předvolební hymna - aneb začněte se bát", v němž jsou sestříhány karikatury vedoucích představitelů strany s různými vtipy.

Klip uvádí obrázek, na němž jsou vedle sebe předseda ČSSD Jiří Paroubek a někdejší sovětský a československý komunistický vůdce Josif Stalin a Klement Gottwald. Každý z této trojice má nad hlavou malou rudou pěticípou hvězdu.

V klipu jsou sestříhány karikatury vedoucích představitelů strany s různými vtipy, které se o nich na internetu již objevily dříve. Paroubek, středočeský hejtman David Rath, ale i bývalí šéfové ČSSD Miloš Zeman a Stanislav Gross či nynější předseda KSČM Vojtěch Filip jsou zachyceni při oficiálních akcích i ve chvílích volna, ale také v různých fotomontážích. Vše doprovází písnička z pohádky Lotrando a Zubejda nazvaná "Pod dubem, za dubem...".

Pravděpodobně toto video se objevilo na webu ČSSD

Více než dvouminutový klip je zakončen psaným textem: "Opravdu to takhle chcete? Nemusí to tak být! Záleží jen na vás!!!" V závěru je uvedeno, že klip vytvořilo PéPé studio. Podle iHNed.cz se zpráva o pirátském útoku na web ČSSD šíří i mezi příslušníky sociální sítě Facebook s poukazem "ukázka technologie XSS (Cross site scripting) v praxi".

Útok hackerů na web ČSSD je dalším projevem odpůrců sociálních demokratů. Známé jsou v posledních týdnech incidenty, jež se odehrály na několika předvolebních mítincích ČSSD, kde hlavně mladí lidé házeli vajíčka na šéfa ČSSD Paroubka nebo se o to pokusili.

Sociální demokraté z těchto činů obviňují ODS, která to ale popírá. Ve středu ODS oznámila, že například za incidentem, při kterém začali dva mladíci na sobotním mítinku v Plzni házet na Paroubka vejce, má údajně na svědomí syn funkcionáře ČSSD.

"Vajíčkové útoky" i dnešní útok hackerů proti webu ČSSD se odehrávají zhruba dva týdny před volbami do Evropského parlamentu, v nichž chce ČSSD uspět, a navázat tak na své drtivé vítězství v loňských krajských a obecních volbách.

Napětí se zřejmě nesníží ani po eurovolbách, protože už počátkem října se mají konat předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Odpůrci sociálních demokratů ČSSD obviňují mimo jiné z toho, že se sbližuje s KSČM. To ČSSD popírá.

truckercech ( 25. května 2009 19:42 )

no když to tady čtu tak vlastně se zde ,,pomlouvá" jak ods tak čssd i ksčm...jsoou strašní to asi ano, ale kdo nám tedy bude vládnout??? zamyslete se a raději řešte koho půjdete volit, a ty, kteří si pořád stěžujou na zdejší ládu a pak řeknou že nejdou volit že to stejně nezmění, tak takové kretény vemte basseballkou po hlavě, třeba se jim rozsvítí..... víte, já bych možná i dal šanci komunistům, přeci jen je to už 20 let, už nejsme slavné SSSR a snad my, lidé bychom si je pohlídaly ne?revoluce už zde byly, proč ne další????

odeesakk ( 24. května 2009 11:05 )

dej si pytel ledu na hlavu a zalez do kanálu, vše co bylo "rozkradeno" - rozkradli komanči převlečený za podnikatele, aLE ONI TO ASI KRADLI PROTO, ABY TO MOHLI vrátit jako kapitál do dalšího kradení a vymývání mozků, u tebe se jim to už podařilo.

odeesakk ( 24. května 2009 11:04 )

dej si pytel ledu na hlavu a zalez do kanálu, vše co bylo "rozkradeno" - rozkradli komanči převlečený za podnikatele, aLE ONI TO ASI KRADLI PROTO, ABY TO MOHLI vrátit jako kapitál do dalšího kradení a vymývání mozků, u tebe se jim to už podařilo.

rejnok ( 23. května 2009 23:25 )

gogo, Vaše příspěvky mi byly celkem blízké, ale dneska jste se nevytáh

rejnok ( 23. května 2009 23:19 )

a ví to Paroubek?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud