Zelený Bursík klidně zamořuje vzduch!

bursík
Autor: bel, oj - 
24. dubna 2009
05:00

Igelitku v obchodě by si nevzal, auta si vybavil biopohonem a před zraky kamer jezdil do práce na kole. Jenomže »zelený« přístup k životu je nepohodlný.

A to ministr životního prostředí Martin Bursík dobře ví. Do Itálie si vyžádal vládní speciál. Kolik to pro ovzduší znamená škodlivin, ho zjevně netrápilo. Vlakem by totiž musel jet déle.

Bursík měl na výběr tři možnosti, jak se dostat na konferenci do sicilských Syrakus. Mohl jet vlakem, který vypouští jen minimum emisí, což by se na ekologa slušelo. Mohl však také letět komerčními lety, kde by jen vyplnil letadlo, které tak jako tak poletí. On si ale vybral tu nejškodlivější variantu. Speciálně pro něj vypravený challenger.

tabulkatabulka | abl

„Díval jste se na vlakový řád do Syrakus?“ reagoval mluvčí ministerstva na dotaz Blesku, proč ministr necestoval šetrnějším prostředkem. Ekologie zkrátka bolí – musel by přetrpět 30 hodin ve vlaku.

Ochráncům životního prostředí, kteří to ještě nemají jako vládní funkci, by to přišlo vhodné. „Po Evropě se nemusí létat. Doporučujeme vlak, případně nad tři osoby i auto,“ řekl k Bursíkově letu šéf Dětí Země Miroslav Patrik.

Mluvčí však Bursíka brání: „Kde je to možné, ministr cestuje ekologickými prostředky, což ale nebyl tento případ.“ To tedy opravdu ne. Nejprve vyletěl challengerem, který se ale musel kvůli prasklému sklu vrátit. A tak se Bursík dostal na Sicílii nakonec dalším vládním letounem, tentokrát airbusem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

gogo ( 24. dubna 2009 07:08 )

Toho zajímá jen jeho koryto a "Žak" .... Jak se svobodnými volbami může dostat něco takového do politiky to nechápu ..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud