Český velvyslanec v Británii Winkler náhle zemřel

Velvyslanec Jan Winkler  (Autor: czechembassy.org)
Autor: ČTK - 
16. února 2009
14:45

Český velvyslanec v Británii Jan Winkler dnes náhle zemřel. Bylo mu 51 let. Zkušený diplomat v minulosti zastával funkci náměstka ministra zahraničí.

Mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová novinářům řekla, že zemřel "přirozenou smrtí".

Česká republika podle ministerstva ztratila jednoho z nejvýznamnějších a nejváženějších diplomatů. "Díky svému vynikajícímu citu pro zahraniční politiku a širokým znalostem mezinárodních vztahů Jan Winkler v minulosti dvakrát zastával funkci náměstka ministra," uvedlo ministerstvo.

Podle ministerstva zpráva o úmrtí velvyslance hluboce zasáhla všechny jeho přátele a kolegy z diplomatické služby, ministr Karel Schwarzenberg přijal informaci s hlubokým zármutkem. V kondolenčním dopise vyslovil jménem svým, ministerstva i celé České republiky upřímnou soustrast rodině pana velvyslance, dodala Opletalová.

Winkler se stal velvyslancem v Británii v roce 2005, předtím byl náměstkem ministra zahraničí pro bezpečnostní politiku.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud