Béme, co takhle hodinky za milionovou hubičku?

Autor: Jan Tichovský, Eva Pospíšilová - 
25. 11. 2008
05:00

Luxusní hodinky IWC za 141 300 korun či omegy za 59 800 Kč. To jsou jen dva strojky, kterými se pyšní pražský primátor Pavel Bém. Blesk pro 'hodináře' našel další skvosty...

protože on sám o sobě tvrdí, že je spořivý člověk bez vysokých nároků, Blesk mu vybral další unikáty, které by mu slušely. A kde si je může koupit?

Nemá lepší příležitost než tento pátek. V hotelu Corinthia Towers se totiž od 10 do 17 hodin uskuteční mezinárodní burza Interchrono, jejíž návštěvníci si budou moci koupit jak hodinky z druhé ruky, tak sběratelské kousky.

A to právě z produkce Patek Philippe, IWC či Vacheron Constantin. Nebudou ale chybět ani známé značky jako Omega či Rolex nebo také například Tissot, Doxa či Certina.

'Hodináři' Béme, to je nabídka pro vás a vám podobně skromné lidi. Vyberete si? Podívejte se, i tyhle hodinky, které vám předvybral Blesk, tam třeba najdete... A nebojte, vstup je za stovku a platit můžete i v eurech.

Tohle je nabídka Blesku pro lidi bez vysokých nároků
Jaeger-LeCoultre - 6 250 000 Kč
Platinové hodinky Reverso Gyrotourbillon 2 pochází ze švýcarské manufaktury Jaeger-LeCoultre. Hodinky na ruční nátah nabízejí sférický tourbillon eliminující vliv zemské gravitace na chod strojku. Nechybí ani zdobení obou stran číselníku, neboť vnitřní pouzdro je otočné.

Jaeger-LeCoultreJaeger-LeCoultre | 

 


Gevril - 272 000 Kč
Tato značka je slavná tím, že všechny hodinky tvoří v limitovaných sériích. Modelu Avenue Of Americas Day-Date-Moonphase z růžového 18kt zlata bylo vytvořeno pouhých 100 kusů. Hodinky ukazují datum, jméno dne, měsíc a měsíční fáze.

GevrilGevril | 


Epos - 270 000 Kč
Neobvyklá, avšak o to zajímavější je bezpochyby 'pětiminutová repetice'. Tou se mohou pochlubit hodinky Epos 3373. Po stlačení tlačítka na pozici 8 se rozezní mechanismus: první set celých úderů určuje počet hodin, druhý set dvojúhozů uplynulé 5minutové intervaly.

 

EposEpos | 

Patek Philippe - 1 258 100 Kč
Manufaktura s takto zvučným jménem připravila pro milovníky věčných kalendářů model s referenčním číslem 5140G, který je navíc obohacen o fáze Měsíce a indikátor noci a dne. Jeho pouzdro je zhotoveno z 18karátového bílého zlata.

Patek PhilippePatek Philippe | 


Audemars Piguet - 2 150 000 kč
Audemars Piguet - švýcarská manufaktura vyrábí časomíru již od roku 1875. Modelem Jules Audemars 30th Anniversary Perpetual Calendar oslavuje letos 30 let od vytvoření ultratenkých hodinek s věčným kalendářem. Strojek na výšku měří pouze 4 mm a je složen z 355 dílů.

 

Audemars PiguetAudemars Piguet | 


Glashütte Original - 2 500 000 Kč
Z tohoto uměleckého kousku je možnost odečíst hodiny a minuty z mimostředně umístěného číselníku. Pouzdro je zde zhotoveno z 18karátového zlata a uchyceno je na obzvlášť zajímavém řemínku - z lousianského krokodýla.

Glashütte OriginalGlashütte Original | 

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa