Zeman pro Blesk: Volby vládou neotřesou. A pražská ČSSD je jako uřvaná myš

1080p720p360p
Autor: Jakub Veinlich, David Budai - 
7. 10. 2018
12:00

Prezident Miloš Zeman zhodnotil exkluzivně výsledky komunálních a senátních voleb ve vysílání Blesk.cz. V pořadu S prezidentem v Lánech se opřel i do svého oblíbeného sociálního demokrata Jaroslava Foldyny. Ten se rozhodl v reakci na výsledky voleb rezignovat - podle Zemana je to ale zbabělost. Prezident nevidí důvod, proč by výsledek komunálních voleb měl zastřást s vládní koalicí.  

„Myslím si, že se neodehrálo žádné zemětřesení. Někdo mírně posílil a někdo mírně oslabil a není to na otevírání šampaňského ani na sebevraždu,“ zhodnotil Zeman v pořadu s Prezidentem v Lánech výsledky voleb, ve kterých vyhráli především nezávislí kandidáti, a ztratili především sociální demokraté i komunisté. 

Podle Zemana rozhoduje o úspěchu jednotlivých stran nebo hnutí osoba kandidujícího lídra a program. 

„Oba víme, že ve velkých městech s výjimkou Prahy a Liberce zvítězilo hnutí ANO a to více než před čtyřmi lety,“ zhodnotil Zeman volební výsledek nejsilnějšího vládního hnutí, které vede Andrej Babiš

To, že hnutí neuspělo právě ve velkých městech, může být podle Zemana tím, že nemá vybudovanou strukturu. 

„Některé strany a konkrétně hnutí ANO ještě nemají vybudovanou strukturu organizací, a tak mnohde nekandidují,“ doplnil.

Video S prezidentem v Lánech XV. - celý záznam - Blesk.cz
720p 360p

Některé strany navíc podle Zemana ztrácejí dech a stávají se spíše regionálními subjekty. Podle Zemana se to ukazuje na příkladu TOP 09, která v Praze v čele s Jiřím Pospíšilem zahájila vyjednávání o příští koalici. 

„Neplačte, pracujte tvrdě na sobě a za čtyři roky může být vše jinak,“ vzkázal Zeman těm, kteří neuspěli.

Komunální volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
SNK-CELK
34 965
56,48 %
NK
6 232
10,07 %
KDU-ČSL
3 231
5,22 %
ODS
2 281
3,68 %
STAN+NK
2 224
3,59 %
Sečteno 100 %
Účast 47 %
 

Neúspěch hnutí ANO v Praze přičítá Zeman také tomu, že svého lídra Petra Stuchlíka představilo příliš pozdě. „Nikdo ho neznal. Když se mě ptáte, co způsobilo propad hnutí ANO v Praze, tak je to právě toto,“ dodal Zeman v exkluzivním rozhovoru pro Blesk Zprávy v pořadu s Prezidentem v Lánech. 

Výsledek pražské ČSSD přirovnal Zeman k názvu filmu Myš, která řvala. ČSSD v Praze je totiž podle něj taková myš, která jen křičí. 

„Pražská sociální demokracie je nejslabší, přitom nejvíc řve a diktuje si, kdo má být ministrem,“ glosoval Zeman a narážel například na to, že se pražská ČSSD snažila dosadit na ministerstvo zahraničí Miroslava Pocheho, kterého ovšem Zeman odmítl jmenovat. 

Video Babišův lídr v Praze Stuchlík: Povolební vyjednávání již probíhají. Nechci vylučovat žádnou z variant. - Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Co ovšem Zemana na volbách potěšilo, je podle jeho slov propad hnutí Žít Brno, které zazářilo ve volbách před 4 lety - tentokrát ale v Jihomoravské metropoli propadlo. 

„Co mě potěšilo – neúspěch hnutí Žít Brno, jejíž představitel proslul jen tím, že se nechal bičovat v sado – maso porno klubu,“ rýpnul si Zeman do hnutí. 

„Tady je vidět, že volič přinejmenším brněnský a nejen brněnský je inteligentní a toto hnutí s krásným názvem vyřadil ze hry,“ dodal k výsledku brněnských voleb. 

Zeman si ale také všiml vzestupu kdysi nejsilnější pravicové strany. Po volebním propadáku ve volbách v roce 2013 totiž zaznamenali občanští demokraté úspěch jak v senátních, tak i komunálních volbách. 

Pod vedením profesora (Petra) Fialy ODS prošla údolím smrti a teď jde nahoru. Vydřela si to, okomentoval Zeman, výsledek ODS. 

I když ČSSD ve volbách spadla na úplné dno a ve velkých městech nezabodovala téměř vůbec - v Praze nebude na magistrátu její zástupce poprvé od roku 1990 - a hnutí ANO ztratilo Prahu - podle Zemana se to celostátní politiky nedotkne a žádné zemětřesení ve vládě neočekává. 

Video Tisková konference ODS - Blesk TV
1080p 720p 360p

„Tvrdím, že není naprosto žádný důvod, aby se existující vládní koalice  otřásla v základech díky tomu, že komunální nebo senátní volby dopadly tak, jak dopadly,“ neobává se pádu vlády podporované KSČM Zeman. 

Vše o výsledcích voleb najdete zde:

Doporučujeme
zdenek43 ( 8. října 2018 10:54 )

Důsledky socialistického hospodářství - https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs Nedostatek toaletního papíru (1988) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs Nedostatek ledniček a mrazniček (1987) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs Nedostatek jogurtů (1987) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs Nedostatek potravin (1989) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs Nedostatek sójové omáčky (1988) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs Nedostatek náhradních dílů v autoopravnách (1987) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs Nedostatek čaje (1988) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs Nedostatek nástrojů pro zahrádkáře (1986) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs Nedostatek stavebnin (1989) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs dokonce - Nedostatek r o z d v o j e k (1988) https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs +++++ Tvrdá realita za vlády komunistov (Československo za vlády komunistov) +++++ https://www.youtube.com/?gl=CZ&hl=cs ......Vláda KSČ udělala z průmyslové velmoci technické muzeum....... Byli jsme vyspělá, průmyslová velmoc. Ano, byli. Ovšem nikoliv zásluhou komunistického panování. Respektovanou a vyspělou průmyslovou velmocí jsme byli dávno před zavedením socialistického hospodářství. Naopak, soudruzi se ukázali jako špatný hospodář. Centrálním plánováním, umělým tlumením invence a nutností vyrábět podle sovětského vzoru, diktovaným trhem, omezováním výroby na úkor zbrojního průmyslu, bržděním vývoje a modernizace dokázali udělat z kdysi slavných značek prakticky bezcenné zboží, které nedokázalo konkurovat zbytku světa. Těžko by v tak skvělé, na průmyslu postavené zemi existovaly dlouholeté pořadníky na automobily, nestavěly by se obytné baráky podle tří, čtyř šablon a určitě by nebyly stále opakované problémy s nedostatkem vložek, toaletního papíru či pánských slipů. Často se argumentuje tím, že po listopadu 1989 noví majitelé fungující fabriky vykradli a nechali krachnout.. Takto získal A

zdenek43 ( 8. října 2018 10:07 )

soudruh-pritel Milos Z E M A N moc dobe viiiiii - ze kdyz se S O U D R U Z I jednou dostanou k moci . . . tak uz nic je nedokaze od TECH KORYT odehnat. noooooo dokaze - az spodnich 10 milionu obcanu nebude mit co jist - bude stat fronty na vse a nebude dokonce ani TOALETNI PAPIR A DAMSKE VLOZKY ....... tak spodina vyjde do ulic a pak na desetileti bude vseeeee - - - jenomze SOUDRUZI JSOU NEZNICITELNI kam se hrabou Švábi - - Švábi dokáži odolávat obrovskému množství jaderného záření. Vědci zjistili, že švábi byli při výbuchu atomové bomby v Hirošimě pouhých 300 metrů od epicentra a přežili bez újmy.

zkratik ( 7. října 2018 23:10 )

https://zahranicni.ihned.cz/c1-52869220-schwarzenberg-usnul-pred-diplomaty-v-belehrade-skandal-rikaj i-srbove

prazanda1 ( 7. října 2018 21:16 )

A jak tam polosedí a pololeží. To jen otřesné. Ostuda na mezinárodní úrovni))

prazanda1 ( 7. října 2018 21:14 )

Máš pravdu dostanete koblihu a ještě 100 Kč měsíčně k důchodu. To se vyplatí. I propisku dostat je výhra.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa