Posedmé u Miloše Zemana (71) již v neděli: 5 hlášek o umělcích i uprchlících

Autor: red - 
30. července 2016
07:28

Prezident Miloš Zeman (71) nemá strach z konfrontace. Ať už jde o kohokoliv. A předvede to i v neděli v 11 hodin v již 7. dílu pravidelného pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Pokud jste se nestihli dívat v dubnu, projděte si přehled pěti nejzajímavějších odpovědí na otázky moderátora Davida Vaníčka (32)…

Zeman kritizoval práci tajných služeb v Paříži a Bruselu, kde lidé zažili otřesné teroristické útoky. „Znáte přísloví, že zavíráte dveře od chléva, když vám utekla kráva? … Můj názor a moje obava zní, že pokud tuto situaci necháme bez povšimnutí, tak dříve nebo později tyto spící buňky spáchají kdekoli v Evropě teroristický útok, k čemuž je ostatně Islámský stát vyzývá,“ řekl prezident, jako by předvídal, že i Francie a Německo letos v červenci zažijí další krvavé útoky…

O zpěvačce Lence Dusilové (40), která ho během vysílání hudebních cen Anděl kritizovala za podlézání Číňanům, se vyjádřil negentlemansky a zároveň otcovsky. „Chudinka holčička se aspoň ty tři věty mohla naučit zpaměti,“ řekl na její adresu.

Dusilová totiž svoji tirádu na prezidenta četla z papíru. „Každý z nás, který veřejně vystoupí, je ostřelován tímto typem urážek. Já jsem neřekl nic jiného než chudinka holčička. Uznejte, že to je milé,“ reagoval, když se ho Vaníček zeptal, zda na svém vyjádření trvá.

V souvislosti s březnovou návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga (63) v Praze byla policie kritizována, že zasahovala proti těm, kteří s vítáním čínské delegace nesouhlasili a vyšli do ulic s tibetskými vlajkami. Zeman se vysmál teorii, že si tyto zásahy objednal Hrad.

„Já mám tolik starostí, abych si ještě objednával zákroky policie. Zaprvé, na co bych to dělal, zadruhé, ty incidenty byly asi tři nebo čtyři, žádné velké množství,“ uvedl.

Zeman zároveň v souvislosti s porušováním lidských práv v Číně odmítl kritiku, že je mu to takříkajíc jedno. Nicméně řekl, že by se nesešel s tibetským dalajlamou, který shodou okolností navštíví v říjnu Prahu. „Sešel bych se s ním tehdy, kdybych já byl duchovní vůdce, nebo kdyby dalajlama byl velký investor. Protože to tak není, nevidím důvod se s ním setkat,“ smetl záležitost ze stolu.

Nejslavnější český zpěvák Karel Gott (77) před minulým dílem pořadu Blesk. cz v rozhovoru pro Týden kritizoval uprchlíky, kteří podle něho »strkají před kameru reportérů děti«. Zeman právo Slavíka na výrazný názor hájil. „Různí Štětinové, Teličkové a já nevím, kdo všechno, ještě upírají Zlatému slavíkovi právo na jeho názor, zatímco ho přiznávají poměrně podřadné zpěvačce (Dusilové, pozn. red). Takže tady musí být rovnováha a objektivita. Buď toto právo upíráte oběma, nebo přiznáváte také oběma,“ naštval se.

Chcete prezidentovi položit dotaz? Pište na Twitter s hashtagem #ZemanProBlesk!

Kde: Živě na Blesk.cz

Odkud: Zámeček Lány

Kdy: Neděle 31. července od 11:00

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

maledivy2016 ( 31. července 2016 18:02 )

Pan Zeman je prezidentem slušných a poctivých lidi a jen ten, kdo na něj nadává tím přiznává že je zloděj, zakomplexovany zavistivec a pošahany volič pravice top 09, ODS atd.. Řekla bych to takto :Nehažme perly svinním, neocení to...

idmina ( 31. července 2016 01:07 )

čtu zrovna anka u Gotta, i ta ti zatopila.

idmina ( 31. července 2016 00:35 )

přesněji, řval jako tur, zrudlý a hrozil ukazováčkem.

idmina ( 31. července 2016 00:25 )

jojo! a ty Syřany teď bereme, kdyby vyhrál Trump, jak pravil, kdo z NATO nebude plnit funkce, nezachrání je - státy.

idmina ( 31. července 2016 00:22 )

Vážně nejsem Zdeněk................ je mi líto, hledej dál

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud