Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Počasí v Česku: Kde nesněží, tam je ledovka a břečka

Autor: ČTK, Kjos - 
19. ledna 2012
08:59

Sníh, led a déšť se sněhem komplikují dopravu v celé republice. Nejsložitější je situace na Jesenicku. Ale také Liberecko, Plzeňsko nebo Střední Čechy poznávají rozmary zimy.

Jen slabá vrstva sněhu zhruba kolem jednoho centimetru napadla v noci a dnes ráno na silnice v severních okresech Olomouckého kraje. Na Jesenicku a Šumpersku na nich leží rozbředlý sníh či ujetá vrstva sněhu, na Jesenicku se místy tvoří sněhové jazyky. V Jeseníku, kde byl ve středu večer odvolán kalamitní stav, .

Hlavní tahy jsou stoprocentně průjezdné, kvůli odklízení sněhu ale musejí řidiči počítat s přechodnými omezeními v dopravě. Vše se dělá za provozu.

Podle silničářů musejí řidiči na Jesenicku dnes počítat s případnými sněhovými přeháňkami, které v nižších polohách mohou přecházet do deště. Místy se mohou tvořit i sněhové jazyky. Sněhové jazyky se tvoří jen lokálně, ale řidiči musejí být opatrní.

Střední Čechy

Nejsložitější je situace u Votic na Benešovsku. Na silnici leží brečka, stále padá sníh s deštěm. Největší problémy mají řidiči na votickém kopci na silnici I/3. Ve stoupacím pruhu směrem na Tábor tam ráno stály asi čtyři kamiony a nemohly se rozjet. Ráno hustě sněžilo i na Příbramsku a Rakovnicku, kde se spolu s Benešovskem stalo také nejvíce dopravních nehod.

Liberecko

V Libereckém kraji napadlo přes noc 15 centimetrů nového mokrého sněhu. Silnice jsou sjízdné ale jen s velkou opatrností. U Lomnice nad Popelkou je silnice uzavřena kvůli uvízlému kamionu.

Plzeňsko

Zledovatělý povrch, déšť se sněhem a rozbředlý sníh komplikují dnes dopravu na silnicích v Plzeňském kraji. Velkou pozornost by měli věnovat řízení zejména řidiči na chemicky neudržovaných komunikacích, řekl dnes ČTK krajský dispečer silničářů Jiří Slapnička. Podle Ředitelství silnic a dálnic namrzá i povrch dálnice D5 ve vyšších polohách Tachovska.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

husqarnowicz ( 19. ledna 2012 19:29 )

Zima stojí za hovno, ať je taková nebo maková. Tady v Čechách je navíc otravně dlouhá. Štastné ty země, které zimu neznají, nebo jen symbolicky.

Zobrazit celou diskusi