V senátním obvodě 80 letos usilovalo o hlasy voličů sedm kandidátů. Zbylých pět ale zůstalo za Kunčarem a Lukášem se značným odstupem. Podle Kunčara představuje podpora voličů v prvním kole vysvědčení jeho dosavadní práce. "Mám z toho obrovskou radost. Celé čtyři roky mého zkráceného senátního mandátu jsem se snažil v maximální možné míře pracovat v regionu a pro region, řešit problémy, se kterými se na mě lidé nebo starostové obraceli. Je to pro mě zároveň závazek," řekl ČTK Kunčar.

Ve druhém kole senátních voleb chce potvrdit výsledek z kola prvního. Postup protikandidáta Lukáše, se kterým bude po čtyřech letech ve druhém kole znovu soupeřit, jej nepřekvapil. "V posledních týdnech předvolební kampaně jsem tušil, že finální souboj bude mezi námi," uvedl Kunčar.

Podle Lukáše nebyl rozdíl počtu hlasů mezi ním a Kunčarem velký. "Jsme zase na začátku. Druhé kolo znamená, že vítěz bere vše. Já jsem samozřejmě rád, takže poděkování všem těm, kteří přišli. Budeme bojovat dále. Dneska volby skončily a budou další za týden a to je prostě úplně nová situace a nový stav, který se nějakým způsobem bude odvíjet od dnešního večera," řekl ČTK Lukáš.

Na třetím místě voleb skončila bývalá senátorka Jana Juřenčáková (Realisté) s 11,31 procenta hlasů. Čtvrtý v pořadí je bývalý voják Radek Henner (SPD) s 9,16 procenta hlasů. Pátou příčku obsadila krajská zastupitelka Milena Kovaříková (ČSSD), volilo ji 8,16 procenta lidí. Šestý je Jan Popelka (SPOZ) s 6,36 procenta, sedmý František Jordák (KSČM) dostal 4,37 procenta hlasů.

V roce 2012 zvítězil v senátních volbách v obvodu číslo 80 Tomio Okamura, který tehdy kandidoval jako nezávislý. Ve druhém kole porazil s 66 procenty hlasů Stanislava Mišáka (ČSSD). O dva roky později byl Okamura zvolen poslancem a místo něj se v doplňovacích volbách stal senátorem Kunčar.

V prvním kole v roce 2014 dostal Kunčar v souboji s dalšími osmi kandidáty 23,36 procenta hlasů. I tehdy s ním postoupil do druhého kola Lukáš, a to jako kandidát ODS, se ziskem 16,52 procenta hlasů. Volební účast činila 23,33 procenta oprávněných voličů. Ve druhém kole dostal Kunčar 63,16 procenta hlasů, Lukáš 36,83 procenta. Volební účast tehdy klesla na 16,36 procenta.