Trump má mimo jiné po zvolení právo na stejné denní konzultace se zpravodajskými službami, jaké má dosluhující prezident Barack Obama. Bude tak získávat zprávy o tajných operacích amerických agentů nebo informace o zahraničních státnících. K dispozici bude mít zprávy sedmnácti amerických tajných služeb.
Trump a jeho lidé rovněž podle Bílého domu budou od tohoto týdne dostávat hlášení z ministerstev obrany, zahraničí, financí a dalších agentur. Informace budou zahrnovat například rozpočtové údaje a další klíčové přehledy.
Obamova administrativa rovněž pro Trumpa připraví dvě cvičná zasedání s federálními úřady, aby novému prezidentovi pomohla seznámit se s vládní činností a systémy, mimo jiné i s řešením domácích krizových situací, uvedl Bílý dům.
Plánování období předání moci má na starosti speciální Trumpův tým, jehož šéfem je guvernér státu New Jersey Chris Christie. Členy skupiny jsou mimo jiné předseda republikánského Národního výboru Reince Priebus, alabamský senátor Jeff Sessions, zvolený viceprezident Mike Pence nebo Jared Kushner, manžel Trumpovy nejstarší dcery Ivanky. Hlavním úkolem týmu je navrhnout obsazení klíčových státních a vládních funkcí.
Podle Sessionse se tým nachází "na počátku úvodní etapy". Skupina ale podle AP pracuje už od srpna odděleně od předvolebního shonu. Sídlí ve Washingtonu, zatímco Trumpův volební štáb měl sídlo v New Yorku. V prvních týdnech po volbách by měl tým především navrhnout jmenování šéfa štábu Bílého domu.
Mluvčí nově zvoleného prezidenta odmítá novináře informovat o činnosti týmu pro přechodné období. Podle Priebuse ale Trumpovy vyjednávací schopnosti přispějí k tomu, aby se věci daly rychle do pohybu. "Bere toto období velmi vážně," řekl Priebus agentuře AP.