Hasiči i povodňové štáby situaci celý den sledovali, voda nikde větší problémy nezpůsobila. Hasiče dnes zaměstnaly zejména desítky výjezdů spojených se silným větrem, řekl ČTK řídící důstojník krajských hasičů Jaroslav Hrdlička.

Otava v Sušici měla v 18:50 hladinu ve výšce 169 centimetrů, maximální výšky dosáhla v 16:00 na 182 centimetrech. Hladina za 24 hodin stoupla o víc než 130 centimetrů. Průtok je nyní 118 metrů krychlových za sekundu, ještě o půlnoci byl 12,4 metrů krychlových za sekundu.

Vydra v Modravě vystoupala odpoledne na 161 centimetrů a třetí povodňový stupeň, od 15:00 už postupně klesá a v 18:50 byla hladina na 142 centimetrech, což znamená druhý povodňový stupeň. Průtok se pohybuje kolem 43 metrů krychlových za sekundu, při maximu byl dnes přes 55 metrů krychlových. V pátek během dne měla řeka v obci hladinu ve výšce 56 centimetrů a průtok jen 2,41 metru krychlového za sekundu.

Splnilo se tak varování meteorologů, kteří v pátek vydali výstrahu před záplavami, zejména na Šumavě. Podle Josefa Cinka z plzeňské pobočky ČHMÚ spadlo na Šumavě například v Železné Rudě za 24 hodin od pátečního do dnešního rána 24,4 milimetru srážek, na návětrné straně mohl být úhrn i vyšší. Vítr, který na jihočeském Churáňově měl v nárazech rychlost téměř 94 kilometrů za hodinu, přispěl spolu s deštěm k tání sněhu, které se projevuje zvednutými hladinami řek. Na Šumavě ubylo za 24 hodin od pátečního do dnešního rána kolem sedmi centimetrů sněhu, dnes během dne roztál další.