"Chci podpořit smysluplné projekty, podporu koalice rozhodně nevylučuji," Krobová Hášová. Ke kterému ze zastupitelských klubů by se případně připojila, neuvedla.

Jako důvod odchodu Krobová Hášová mimo jiné uvedla nesouhlas s počínáním předsedy klubu Václava Novotného. Ten se podle ní jako šéf představenstva Rozvojových projektů Praha na začátku prosince zasadil o změnu své smlouvy a navýšení odměn z 10.000 na 75.000 korun měsíčně. "Je to neetické," uvedla. "Žádná taková smlouva nikdy nebyla, členem představenstva od minulého týdne nejsem, byl jsem odvolán," reagoval Novotný.

Očekává se, že nové vedení města bude měnit zástupce i v dalších společnostech, v nichž má majetkový podíl. Z veřejných zdrojů vyplývá, že Krobová Hášová sedí v dozorčí radě Pražské energetiky, v níž má Praha akcie. Zastupitelka si tak podle odhadů ročně přijde na částku v řádu statisíců korun.

TOP 09, která skončila v komunálních volbách těsně druhá za vítězným ANO, získala v zastupitelstvu 16 křesel. Několik dnů po volbách se v řadách pražské TOP 09 odehrála významná změna, řady straníků opustili lídr volební kandidátky a exprimátor Tomáš Hudeček a jeho rival, předseda pražské buňky Jiří Vávra. Následovala je bývalá radní Eva Vorlíčková a exguvernér ČNB Zdeněk Tůma.

ANO, ČSSD a Trojkoalice mají v 65členném zastupitelstvu 33 hlasů. ANO původně usilovalo o hlasy Pirátů, což se ale nepodařilo. Už dřív se objevily informace, že zejména Trojkoalice není v názorech zcela jednotná, což by mohlo ohrozit křehkou většinu. Každý hlas navíc by se tak koalici hodil.