Občanští demokraté dnes večer jednali o tom, zda nabídku přijmou. Dosavadní starosta Martin Hrabánek (ODS), který ve volbách dostal největší počet preferenčních hlasů, ČTK řekl, že ODS nabídku koalice nepřijme. "My si toho vážíme, ale být v radě s komunistickou stranou je pro nás nepřijatelné," uvedl starosta. Myslel tím to, že v koalici je i strana Naše město, jejíž lídr Ladislav Peška je členem KSČM. Hrabánek si myslí, že preferenční hlasy získal i kvůli svým zásadám, které nechce porušit. "Člověk by neměl jednat politicky krátkozrace a neměl by se spojovat s někým jen proto, aby vytvořil koalici," dodal. Podle Hrabánka bude nová koalice velmi křehká.

Koaliční strany se shodly na složení městské rady. Rada bude sedmičlenná, hnutí ANO v ní bude mít dva zástupce, ostatní koaliční strany minimálně po jednom zástupci, ale po večerním jednání opozice bude třeba nahradit místo radního, kterým měl být zástupce ODS. "Rovněž tak se strany shodují i na potřebě řešení všech naléhavých problémů města cestou široké demokratické diskuse a hledání nejvýhodnějších řešení pro město a jeho občany," uvádí deklarace o spolupráci, kterou podepsali.

Opoziční strany ODS, Volba pro Slaný, Občané Města Slaného a Sdružení KDU-ČSL, SZ, NK, dnes večer také podepsaly deklaraci, ve které uvádějí, že rozhodnutí o zapojení člena KSČM do rady města považují za nešťastné a nepřijatelné. "Jsme i nadále připraveni jednat se všemi demokratickými stranami a hledat řešení respektující názory voličů," uvádí opoziční prohlášení.

Ve Slaném vyhrálo volby hnutí ANO s pěti zastupiteli, sociální demokraté získali tři mandáty, stejně tak Naše město a Unie pro sport a zdraví, Strana svobodných občanů má dvě křesla. V opozici skončí občanští demokraté se čtyřmi mandáty, Volba pro Slaný se třemi zastupiteli a Občané města Slaného se dvěma. Dva mandáty získalo také Sdružení KDU-ČSL, SZ, NK.