"Pro naše hnutí jsou to v podstatě třetí volby, bude to nová zkušenost. Chceme uspět v komunálních volbách, ale není to pro nás klíčové," řekl Babiš. Proto také hnutí nekandiduje ve všech obcích. Sestavilo asi 470 kandidátek, na nichž je zhruba 9700 lidí. Hnutí má podle dřívějších informací necelé dvě tisícovky členů. V Česku se letos budou konat volby asi do 6400 zastupitelstev. Babiš řekl, že o vstup do hnutí mělo zájem mnoho politických přeběhlíků, proto vedení hnutí asi deset komunálních kandidátek neschválilo.

Podle svého šéfa přikládá ANO větší význam parlamentním volbám, protože účastí ve vládě může hnutí více ovlivnit. Poznamenal, že v komunálních volbách se aktivizují hlavně občané. "Nemáme proto problém, když v komunálních volbách zvítězí hlavně neparlamentní hnutí a strany," řekl Babiš.

ANO dá podle mluvčího Jaromíra Hasoně na kampaň zhruba 24 milionů korun. Z toho na volby v hlavním městě půjde 13 milionů a na ostatní regiony 11 milionů. Podle Babiše bude financování decentralizované, ústředí dá peníze především na kampaň v Praze a marketing v regionech. "Dostali jsme milionové příspěvky od různých sponzorů," řekl Babiš. Navíc hnutí počítá s příspěvky jednotlivých oblastí a senátorů. Babiš dnes zároveň řekl, že jeho příspěvkem ANO je bezúročná půjčka 50 milionů korun. Podle Hasoně to je součet peněz, které Babiš dosud do hnutí vložil.

Za výzvu Babiš označil úspěch v Praze. Za hlavní pražská témata považuje bezpečnost, parkování, dostavbu pražského okruhu a zajištění spojení centra s letištěm. Stranu v hlavním městě povede náměstkyně ministra vnitra a bývalá šéfka Transparency Inernational ČR Adriana Krnáčová. Na magistrátu by chtěla prozkoumat okolnosti různých pronájmů, prodejů nebo developerských projektů a vyvodit odpovědnost konkrétních lidí.

Hnutí se podle Babiše potýká s nedostatkem kvalitních kandidátů. Chce proto založit jakousi líheň budoucích politiků. "V září chceme připravit think-thank, radu pro vědu a výzkum a expertní skupiny na zdravotnictví, školství a další oblasti," uvedl. Má také obavy, že mezi kandidáty do komunálních voleb může být někdo, kdo nemá bezproblémovou minulost a může vládní hnutí poškodit. "Jak zjistíte, že na něj bylo podáno trestní oznámení nebo má problém, když on vám na formuláři prohlásí, že nemá," dodal Babiš.