Bývalý předseda sdružení Houdek v lednu rezignoval na funkci starosty a následně se stal náměstkem ministryně pro místní rozvoj. Kulhánek bude novým předsedou sdružení pouze asi sedm měsíců, sdružení podle svých stanov musí zvolit nového předsedu do tří měsíců od voleb do zastupitelstev obcí, které budou na podzim. "Hlavní cíl, se kterým do předsednictví sdružení jdu, je vrácení pohledu na české lázeňství o několik let nebo i desítek let zpět, kdy na lázeňství bylo pohlíženo jako na jednu z legitimních a ověřených léčebných metod s prospěnými účinky na lidské zdraví," řekl Kulhánek.

Sdružení lázeňských míst České republiky je dobrovolnou zájmovou, nestranickou a nevládní organizací lázeňských měst a obcí, na jejichž území jsou lázeňská zařízení a mají schválený status lázní.

Posláním sdružení je přispívat k vytváření podmínek pro regeneraci a rozvoj lázeňství a lázeňských míst, zejména ke zlepšování stavu lázeňské a městské infrastruktury, obnovy lázeňských památek a k rozvoji českého lázeňství a českých lázeňských města a obcí. Sdružení má nyní 37 členů, dnes přijalo Lednici na Břeclavsku.

Lázně se v předchozích třech letech dostaly do vážných ekonomických problémů, jež způsobila omezení ve vyhlášce, kterou vydal tehdejší ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Pobyty zkrátila a omezila i počty diagnóz, se kterými se mohlo jet do lázní na účet zdravotního pojištění. Nová vláda to chce změnit. Léčení v lázních na pojišťovnu se má od dubna prodloužit opět na čtyři týdny, lidé se závažným onemocněním budou jezdit do lázní častěji a dětem bude možné prodloužit čtyřtýdenní pobyt na neomezenou dobu i při opakovaných návštěvách lázní. Změna bude v indikačním seznamu, který má vyjít ve Sbírce zákonů v březnu.

Změny budou znamenat pro lázně také půl miliardy korun ročně navíc. "Nový indikační seznam, jehož podoba doznala určitých změn do stravitelného formátu, nebo částka, která je vpuštěna do lázní v rozpočtu na rok 2014, kdy je oproti roku 2013 navýšena zhruba o půl miliardy na 2,4 miliardy korun, je zásadní informace pro všechna lázeňská místa v Česku," dodal Kulhánek.