"Tulák po hvězdách, to je téma nadčasové, je to především příběh o svobodě, a tak to není zrovna moc legrace. A třeba právě v písni Moře svítá v závěru přeci jen kousek naděje. A nejen v ní," uvedl v tiskové zprávě kytarista a zpěvák kapely Pavel Váně.

Hudbu složili členové skupiny. O volné zpracování románu do podoby básní a písňových textů se postaral Martin Kudlička, třemi texty přispěl také Ivan Petlan.

Nová nahrávka je součástí oslav 50 let od založení kapely The Progress Organization, na kterou Progres 2 přímo navazuje. Kapela odehraje sérii výročních koncertů, v brněnském Sono Centru vystoupí 8. listopadu a řadu měsíců je už vyprodáno.

Spolu s kapelníkem Váněm nyní Progres 2 tvoří kytarista Miloš Morávek, baskytarista Pavel Pelc, klávesista Roman Dragoun a bubeník Zdeněk Kluka.

Letos brněnští muzikanti slaví také 40 let od koncertní premiéry první československé audiovizuální rockové opery Dialog s vesmírem, což byl ve své době průkopnický počin.

Před 30 lety pak vyšla nahrávka Změna! a koncertní premiéru měly parodie na budovatelské písně, které ale vyšly pod názvem Otrava krve až v roce 1990, kdy už kapela neexistovala. Od roku 1992 znovu koncertuje, nové písně ale fanouškům nenabízela.