Cenu české hudební kritiky Apollo za nejlepší domácí album uplynulého roku mohou vedle Wild Tides a Kalle dále získat nominovaný debut skupiny Cold Cold Nights s názvem (The) Last Summer, nahrávka Kingdom Come od brněnských Fiordmoss, letošní album kapely J.A.R. Eskalace dobra, deska Bez klobouku Boss rapera Kapitána Dema a první album Rána kytarové kapely Role.

Výsledky ceny Apollo budou vyhlášeny na začátku března příštího roku. Cenu Apollo, jejíž součástí je 60.000 korun od Ochranného svazu autorského (OSA) a soška od Maxima Velčovského a Jana Jaroše, naposledy získal hudební producent Ondřej Holý vystupující pod jménem dné. Jeho nahrávka s názvem These Semi Feelings, They Are Everywhere se stala také Deskou roku na hudebních cenách Vinyla.

Z hlasování poroty hudebních publicistů cen Vinyla vzešla čtyři alba, tři objevy a stejný počet počinů. Na desku roku spolu s Kalle (Saffron Hills) a Wild Tides (Sbohem a šáteček) aspirují Pacino (Půl litru země) a Enchanted Lands (Feed Goals). Enchanted Lands, projekt pražské producentky Barbory Polcerové, zaujal porotu natolik, že se zároveň objevuje i v kategorii Objev roku. Trojici pak doplňují noise-ambientí Lavra a kvarteto Sýček pohybující se od psychedelického roku až k indie a dreampopu. Do kategorie Počin roku byly nominovány aktivity pražského kazetového labelu Genot centre, reedice alba Planeta haj skupiny Máma bubo a charitativní vinylová kompilace Superhrdinky.

"Nominace v jednotlivých kategoriích jsou rozkročeny od posthardcoru k temnému ambientu nebo klubovému písničkářství. Nominace ale také reflektují výjimečný charitativní projekt nebo reedici důležité nahrávky české hudební historie," konstatovali pořadatele Vinyly Tomáš Grombíř a Pavel Uretšlégr.

Výsledky cen Vinyla vyhlásí 21. února 2018 v pražském Lucerna Music Baru. Posledními laureáty Vinyly se stali dné s nahrávkou These Semi Feelings, They Are Everywhere (Deska roku), Orient (Objev roku) a brněnský festival Itch My hahaha (Počin roku).