Producent a režisér Jákl začne film natáčet v pondělí 17. září a s jeho uvedením do kin počítá v roce 2020. Nedávno oznámil, že pro titulní roli získal amerického herce Fostera a pro fiktivní postavu Lorda Borše, pravou ruku krále Václava IV. a bojovníka za práva obyčejných lidí, držitele dvou Oscarů Cainea. Caine by se měl podle dřívějšího vyjádření Šafářové zúčastnit zářijové části natáčení.

Schweiger patří mezi nejuznávanější německé herce současnosti. Před filmovými kamerami se pohybuje od počátku 90. let, první mezinárodní film, ve kterém si zahrál, byl Jidášův polibek z roku 1998 a od té doby natočil řadu filmů, mimo jiné s Bradem Pittem nebo Angelinou Jolie. Posledních 20 let je také režisérem a producentem.

Film Jan Žižka bude spolu s Jáklem produkovat hollywoodský producent Cassian Elwes, který stojí za desítkami známých filmů, jako je například Klub poslední naděje.

Jákl, autor hororu Ghoul a thrilleru Kajínek, začal už před rokem s náborem tisíců komparsistů. S rozpočtem ve stovkách milionů korun má být jeho připravovaný film nejdražším projektem v historii české kinematografie. K dosud nejnákladnějším filmům ve střední Evropě patří koprodukční snímek Juraje Jakubiska Bathory, který měl rozpočet zhruba 328 milionů korun. V kinech ho vidělo 912.000 lidí.

Žižka byl námětem několika filmů. Nejznámější je husitská trilogie režiséra Otakara Vávry Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem, kde Žižku hrál Zdeněk Štěpánek.