"Když máme sezónu Být, či nebýt (ve Zlíně)?, tak jsme se zeptali bývalých herců, režisérů a uměleckých šéfů na tuto otázku, oni nám poslali svá videa a udělali jsme sestřihy," uvedl Lančarič. Večer upozorní také na dokumentární film o technicích divadla, který natočili studenti zlínské univerzity. Vyhlášeny budou výsledky divácké ankety Aplaus 2018.

Herecký soubor divadla má nyní 26 stálých členů. Dvaadvacetiletá Rybnikářová je absolventkou ostravské konzervatoře. "Je vítězkou celostátní pěvecké soutěže Zpěváček 2011 a se šansony Hany Hegerové dobyla ostravskou hudební scénu. Zpívá také s cimbálovou muzikou Harafica," uvedl Lančarič. Rybnikářová bude hrát Ofélii v Hamletovi, kterého ztvární mladý herec Matěj Štrunc, jenž přišel do souboru loni.

Divadlo připravilo pro sezónu nový vizuál, jeho autorem je Michal Malina z Uherského Hradiště. "Oslovil nás minimalistickou grafikou a dokonalým propracováním," uvedla ředitelka vnějších vztahů divadla Blanka Kovandová. Minulá sezóna připomínala 50 let budovy divadla a nesla se v retro stylu.

Divadlo už nebude nabízet službu hlídání dětí v divadle. "Jako kulturní a příspěvková organizace města na ni nemáme licenci a bezpečnostní podmínky se rok od roku zpřísňují. Byť jsme se několik měsíců snažili, kvalitního a spolehlivého partnera, který by převzal za hlídání dětí zodpovědnost, se nám najít nepodařilo. Službu rádi obnovíme, pokud se situace změní," uvedl ředitel divadla Petr Michálek. Z programů zmizí také Klevetivky, neformální předpremiérové besedy s tvůrci inscenací. "Divákům budeme informace o jednotlivých představeních nabízet postupně na webu divadla i na divadelním facebooku, besedu s tvůrci nabídneme také Klubu přátel divadla, který se pravidelně schází v naší Dílně," uvedl ředitel.

První premiérou bude 22. září komedie Testosteron polského autora Andrzeje Saramonowicze o sedmi mužích. "Nabízí prostor pro brilantní herecké studie a strhující komediální výkony. Sonda do nejhlubší podstaty mužského světa. Věřím, že ženy budou tuto komedii milovat. Vždyť která by nechtěla vědět, co si muži myslí o ženách?" uvedl Lančarič.