"Jde o velmi zábavnou, vtipně a svižně napsanou komedii. Má v sobě společenský potenciál, který by měl probudit diskusi nejenom o smyslu vzdělávání," uvedl režisér připravované novinky a ředitel divadla Michal Zetel.

Diváci hru neuvidí v hlavním sále uherskohradišťské scény, ale v Základní škole UNESCO v centru města. Po inscenacích Večer na psích dostizích a Čarodějnice v kuchyni půjde už o třetí počin alternativního cyklu SLoffÁCKÉ DIVADLO. Podle Zetela se divadlo jeho prostřednictvím snaží oslovit diváky, pro které není návštěva tradiční divadelní budovy pravidelným zvykem, ale jimž může předkládané téma něco říct. "Jedinečné je také propojení netradičních míst s tématem her, i proto tuto novinku uvedeme přímo ve školní třídě," uvedl Zetel.

Dramaturgyně novinky Markéta Špetíková uvedla, že v úvodu inscenace vyzve pět rodičů třídní učitelku svých dětí, aby se třídnictví vzdala. "Výuce prý chybí koncept, atmosféra v 5. B je špatná, žáci mají z učitelky strach. A to se má navíc brzy rozhodovat o přestupu dětí na víceletá gymnázia. Paní učitelka Novotná však nechce na návrh rodičů jen tak přistoupit a velmi vyostřená třídní schůzka začíná," nastínila děj představení Špetíková.

V inscenaci se divákům představí Pavlína Hejcmanová, Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná, Irena Vacková, Petr Čagánek a Josef Kubáník. Premiéra je naplánována na 22. leden příštího roku.