"I letos si organizátoři připravili pro návštěvníky novinky. Jednou z nich bude rozšíření dětského programu o projekce filmů z historie Frýdku-Místku. Babičky a dědečkové mohou vzít svá vnoučata do cirkusového šapitó a ukázat jim, jak vypadalo město v dobách jejich mládí," uvedl Korč.

Na první festivalový den je připraveno vystoupení Symfonického orchestru Frýdek-Místek v nové městské hale Polárka. "Symfonický orchestr, který se díky své rostoucí kvalitě v posledních letech těší stále větší oblibě, si mimo tradiční program připraví i společné vystoupení s předními současnými interprety frýdecko-místecké scény," uvedl Korč.

Benefice začne ve středu 24. června literárním programem v Sadech Bedřicha Smetany a následovat bude právě koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek v hale Polárka. Po něm se program přesune do areálu frýdeckého stadionu, kde bude pokračovat až do soboty 27. června.

"Benefiční Sweetsen fest dlouhá léta spojuje frýdecko-místecké umělce a obyvatele bez rozdílů ve společné charitativní myšlence. V rámci festivalu se snažíme dávat prostor všem, kteří chtějí tuto myšlenku svobodně podpořit," řekl Korč. Připomněl, že festival dosud vynesl charitativním organizacím více než 400.000 korun.

Bližší informace o festivalu lze najít také na webových stránkách www.sweetsen.cz. Vstup na festival je zdarma.

Martina Helánová dr