Rozsáhlá retrospektivní výstava malíře, grafika, ilustrátora, sochaře, řezbáře a také spisovatele a básníka Josefa Váchala je instalována na ploše 1000 metrů čtverečních. Je na ní prezentována i podceňovaná část jeho tvorby - ex libris, kde jsou umělecký vývoj, střídání technik, stylů a témat na omezeném prostoru zvláště zřetelné. Výstava představuje Váchalovy dřevorytové cykly z počátku minulého století, soubor olejomaleb z 20. let, soubor kreseb z let čtyřicátých, ale i ukázky dřevořezby a Váchalových knih. Vystaveno je i dílo nejznámější, odborníky řazené mezi nejvýznamnější díla 20. století, Šumava umírající a romantická.

Fotografie Josefa Seidla a jeho syna Františka jsou další samostatnou výstavou, kterou Egon Schiele Art Centrum letos v hlavní sezoně představuje. Letos uplyne 110 let od vybudování jejich, tehdy nejmodernějšího fotografického ateliéru na Šumavě, a deset let od doby, kdy tento dům s ateliérem zakoupil Českokrumlovský rozvojový fond a zahájil náročný projekt záchrany a vybudování dnešního muzea. Dosud nejrozsáhlejší výstava Seidlových snímků Šumavy představuje pouhý zlomek obrovského fotografického pokladu, jenž nemá v Evropě obdoby: obsahuje na 140.000 stoletých snímků na skleněných deskách, negativech a pohlednicích.

"Paralelně přístupné tři další výstavy volně inspirované šumavskou přírodou na české, rakouské a německé straně představují dílo umělců Karin Pliem, Kathariny Dietlinger a Ondřeje Malečka. Jejich tvorba obsahuje nejen společné téma přírody, ale i rozmanité způsoby zpracování. Od jednoduché linie kreseb, přes monumentální pastózní malbu až po dynamické obrazy s téměř kinetickou iluzí," řekla ČTK galeristka Hana Jirmusová Lazarowitz.