Na koprodukci se podílely Británie, Kanada a Čína a vedle obou jmenovaných se na plátně objeví například Julianne Mooreová. Do kin se film dostává i ve verzi 3D a ve speciálním formátu pro kina IMAX. Diváci budou moci spatřit i originální nedabovanou verzi s titulky.

Příběh Sedmého syna se odehrává v dobách, kdy kladní hrdinové už skoro byli poraženi a čekali na legendárního hrdinu, který by je spasil. Proti jejich mečům a odvaze stojí černá magie a armáda nestvůr. Bridges hraje rytíře Johna Gregoryho, posledního žijícího člena řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Právě on ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Mooreová). Zamiloval se ale do ní a místo smrti pro ni zvolil vězení. Mocná čarodějka se však dostala na svobodu a chce pomstit své pokoření.

A tak se rytíř vydává na cestu a hledá hrdinu, který se měl narodit obdařen neuvěřitelnou silou. Nalezne ho v obyčejném farmáři (Ben Barnes).

Režisér se obklopil spolupracovníky z řady zemí a příběh odehrávající se Anglii přesadil do mezinárodní středověké vesnice. "Jedním z důvodů byla báječná kniha, kterou napsal Joe Delaney. Ten příběh je trošku ponurý, trochu ostřejší než klasická bitva mezi dobrem a zlem: všechno není úplně černo-bílé. Druhým důvodem byla šance pracovat se Sergejem Bodrovem," zdůvodnil Bridges v distribučních materiálech, proč roli přijal. Navíc prý viděl jeho Kavkazského zajatce a Čingischána.

Na serveru csfd.cz získal snímek díky silvestrovským projekcím hodnocení 78 procent. Někteří tuto "pohádku pro dospělé" označují za směs mezi Eragonem a Dračím příběhem.