Dosavadní vedení radnice Prahy 1, které vila patří, slíbilo, že se bude výsledkem ankety řídit. "Pokud se tak stane a Werichova vila bude přidělena Museu Kampa - Nadaci Jana a Medy Mládkových, uděláme vše pro to, abychom mohli Werichovu vilu otevřít pro veřejnost v rozmezí několika měsíců," uvedla Jana Pelouchová z Musea Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových. Pokud ale bude vedení radnice vzešlé z nedávných komunálních voleb jiné než dosud, výsledek ankety ho nijak nezavazuje.

Museum Kampa by ve vile chtělo vybudovat stálou expozici, knihovnu a badatelnu, prostor pro přednášky a projekce v podkroví a prostory pro dočasné výstavy ve sklepě. Využít chce i zahradu, její velkou část ale připojí k okolnímu parku.

"Kromě interaktivní expozice věnované Janu Werichovi a významným osobnostem, které dům obývali, budou moci prostory využívat i jiné občanské spolky a sdružení," doplnila Pelouchová. Spolupracovat chce i s Nadací Charty 77, která se o pronájem také ucházela, ale skončila až na třetím místě. Druhá byla společnost Post Bellum.

Vila stojí nedaleko Lichtenštejnského paláce na Kampě. Pochází z počátku 17. století a původně v ní byla koželužna. Herec a dramatik Jan Werich zde žil se svou rodinou od roku 1945 až do své smrti v roce 1980. Bydlel v ní i buditel Josef Dobrovský.