Někdejší nejvyšší státní zástupkyně Vesecká byla podle Vitáskové pro ERÚ vítanou posilou v době, kdy úřadu výrazně vzrostla právní agenda. Vitásková uvedla, že se tak stalo zejména kvůli správním a trestním řízením vedeným kvůli solárním elektrárnám, převedení činnosti energetické inspekce na ERÚ a změnou legislativy v oblasti ochrany spotřebitelů.

"Odmítám, že funkce místopředsedkyně byla vytvořená účelově," řekla Vitásková. Na úřadu podle ní tato funkce existovala do roku 2012 a s nástupem Vesecké byla obnovena.

Podle obžaloby neměla Vesecká požadovanou praxi v oboru energetiky, proto byl jejím jmenováním porušen energetický zákon. Podle Vitáskové Veseckou kvalifikovalo vyjádření v jejím životopise, že se v celé své právnické praxi setkávala s případy zabývajícími se energetikou. "Ujistila mě, že řešila nesčetně takových případů," řekla dnes soudu Vitásková.

Před soudem vypovídal i bývalý místopředseda ERÚ Otto Gold. Potvrdil nárůst právnické agendy, na kterou do příchodu Vesecké dohlížel. Posílení v této (právnické) oblasti bylo žádoucí, sehnat zkušeného právníka byl problém, řekl Gold.

Vitásková stála v čele úřadu v letech 2011 až 2017. Vesecká byla místopředsedkyní od listopadu 2014 do června 2015. ERÚ, který v procesu figuruje jako poškozený, dnes svého zástupce k soudu neposlal.