"Událostí bylo více než je dlouhodobý průměr, ale oproti událostem ve stejném období v minulých letech si zásahy nevyžádaly velké škody či zranění. Celkem hasiči řešili dvanáct požárů, z toho osm v průběhu silvestrovských oslav. Jednalo se o požáry zbytků odpalovacích krabic od zábavní pyrotechniky, požáry křoví od dělobuchů či požáry odpadu v kontejnerech," dodal Kasal.

Hořelo v Karlových Varech, Ostrově, Habartově nebo v Chebu. Kromě toho v průběhu dne řešili hasiči například požár v kuchyni restaurace v Karlových Varech, požár osobního auta u Habartova či požár chaty v Paliči na Chebsku, při kterém se tři osoby nadýchaly kouře.

Na větší množství zásahů byla na Silvestra připravena i policie. Dopravní policisté se při kontrolách řidičů zaměřili především na dodržování zákazu požívání alkoholu. "V průběhu Silvestrovské noci jsme na lince 158 přijali 125 událostí, ke kterým policisté vyjížděli. Celkem bylo spácháno deset trestných činů, jako jsou například krádeže, ublížení na zdraví nebo výtržnictví," uvedl krajský policejní mluvčí Daniel Dvořák. Policisté nejčastěji vyjížděli na rušení nočního klidu, výtržnosti, fyzická napadání a dalšímu protiprávního chování podnapilých osob.

V nočních hodinách prvního dne roku 2018 se pak na karlovarskou tísňovou linku 112 obrátila s žádostí o pomoc volající z Karlovarska s oznámením, že na okraji Paříže je v potížích podle sdělení z Facebooku řidič z České republiky. Operátor tísňové linky si převzal kontakty na řidiče v nouzi a zprostředkoval pomoc přes české velvyslanectví v Paříži.