Soud vyslechl matky dvou školaček, které se doma svěřily s údajným osaháváním instruktorem. Jedna z matek řekla, že vyzvedla dítě 10. dubna ze školky, a dcera se jí v šatně rozrušená zeptala, jestli je "normální, že pan učitel strčil prsty do pipinky". "S dcerou jsem celou situaci probrala, adekvátně k jejímu věku jsem se ptala, jak to probíhalo. Záleželo mi na tom, aby to nebylo něco, co by nebylo tak závažné, jak říkala. Probraly jsme to všechno, jestli to opravdu bylo tak, jak říkala," dodala matka. Dcera jí prý také řekla, že instruktor "dělá to samé všem dětem, které umí plavat".

Učitelky vyslechnuté jako svědkyně shodně uvedly, že tvrzení státního zastupitelství považují za nesmysl. Jedna z nich také řekla, že má sama pětileté dítě a neměla by problém svěřit ho obžalovanému, protože je dobrý a bezproblémový instruktor.

Holčička měla podle matky plavky v celku a při popisu události si prý jasně ukázali, "co je na plavkách a co je pod plavkami". K údajnému osahávání prý došlo ve chvíli, když instruktor děti učil pohyby nohou při plaveckém stylu zvaném prsa. "Byl na hraně bazénu a klečel," řekla žena. Dítě leželo ve vodě na břiše a učitel ho nadlehčoval jednou rukou na břichu a druhou prý strkal mezi nohy. Obžalovaný učitel plavání v reakci na výpověď matky holčičky soudu zdůraznil, že v poloze na břiše na děti nesahá, protože se učí samy. Také za nimi nechodí do vody a učí ze břehu, protože je to účinnější způsob výuky.

Žena se po hovoru s dcerou nemohla dovolat ředitelky školky a přítomné učitelky byly z jiných tříd. Jela s dcerou domů a večer kontaktovala další matku a sdělila jí podezření. Druhou matku soud také vyslechl. Vypověděla, že se při telefonátu rozplakala, a šla se zeptat dcery, jestli něco neví. "Ptala jsem se, zda jí sahal na buchtu, ona se rozbrečela, ptala jsem se jí dál, sahal jí prý do dírky," dodala žena.

Při dotazech obhajoby se advokát dostal s matkou do sporu. "Můžete znovu popsat, jak se to ten den stalo, kdo vás kontaktoval, a jak jste oslovila vaši dceru?" ptal se obhájce. "Vy si myslíte, že si tohle může pětileté dítě vymyslet?" reagovala matka. "Ano, myslím, a jako obhájce mám právo se na to ptát," odpověděl právník. Žena soudu řekla, že se o tom už nechce bavit. Výslech ale pokračoval dál, advokát pouze formuloval otázky jinak.

Jednání provázely také ústní konfrontace na chodbě. Partner druhé matky údajně slovně napadal učitelky plavání, které čekaly, až je soudce zavolá do síně ke svědecké výpovědi. Ženy již dříve uvedly, že obvinění mladíka je nesmysl. "Bylo tam plno lidí, plavčík, učitelky, někdy i rodiče nahoře. Nevím, co by se tam mohlo stát," řekla jedna z nich. Soudu také řekla, že ji slovně napadal muž na chodbě. "Škoda, že jsem to nevěděl dříve, já už bych si s ním poradil. Ale paní státní zástupkyni to jistě neunikne. Možná ještě budete svědčit, ale v jiné věci," řekl soudce Kamil Kydalka učitelce, když se s ní loučil. Hlavní líčení pokračuje v polovině října.

Instruktor podle obžaloby znásilnil holčičky v hloubětínském bazénu. Údajně jim odhrnul plavky a osahával je v rozkroku. Vyšetřovatelé tvrdí, že využil psychické i fyzické bezbrannosti svěřených dívek, které se obě narodily v roce 2008 a které mu byly svěřeny k dozoru a výuce. Zatímco byly dívky ve vodě u kraje bazénu, instruktor stál na břehu, odkud je prý osahával. Jedné navíc údajně zasunul prsty do pochvy, což trestní právo vyhodnocuje jako "způsob srovnatelný se souloží".