"Pan Korec se v kupní smlouvě zavázal, že dále bude provozovat zoologickou zahradu a zachová provoz jako takový," uvedla Procházková. Dodala, že členové věřitelského výboru ji se souhlasem o prodeji zoo informovali telefonicky, písemné rozhodnutí vyhotoví později.

Navrhovanou cenu na prodej akceptovala nejprve v pondělí večer firma Omnipol, což je největší věřitel zoologické zahrady, která dluží různým subjektům desítky milionů korun. "Ten souhlas je podmíněn tím, že areál bude prodáván jako celek. Jen tak je hodnota pozemků i nemovitostí na nějaké smysluplné úrovni," řekl ČTK právní zástupce Omnipolu Štěpán Jahoda.

"Nejde o žádný podnikatelský projekt. Zoo kupuji s tím, že ji chci zachránit, byla by obrovská škoda, kdyby se rozpadla," řekl ČTK Korec. Dodal, že patrně žádná zoologická zahrada není výdělečná a počítá s tím, že na její chod bude muset doplácet.

O zoo měl kromě Korce ještě zájem táborský podnikatel Jiří Jeníček. Oba dva v posledních dnech zvýšili své nabídky. Původně se jejich návrhy pohybovaly pod hranicí deseti milionů korun. "Gratuluji panu Korcovi, věřitelský výbor se rozhodl, že přijme jeho nabídku. Podařilo se zachránit zoo a určitě bude v rukou člověka, který zaručí její další rozvoj," uvedl na svém facebookovém profilu Jeníček.

Korec uvedl, že je doktorem přírodních věd a má k fauně blízko. "Sám chovám velké množství zvířat jako pávy, různé druhy papoušků, okrasné holuby a s manželkou máme jezdecký klub s několika desítkami koní. Proto, když jsem se dozvěděl, že se zoo dostala do problémů, začal jsem se o ni zajímat," uvedl Korec.

Táborská zoo dluží různým subjektům desítky milionů korun. V únoru ukončila provoz pro veřejnost, ale zvířata stále vlastní a stará se o ně. Majitel komplexu Libor Hrubý už před časem uvedl, že za současnou situací stojí chybná rozhodnutí stavebních úřadů v Táboře a na jihočeském krajském úřadě, které odmítly zoo schválit dodatečné stavební povolení. Obě instituce však pochybení nepřipustily.