"Vyšetřujeme okolnosti násilného trestného činu, který se stal tento týden v Třebíči. Zadrželi jsme podezřelého muže. V současné době probíhají úkony trestního řízení a z tohoto důvodu nemůžeme k tomuto případu poskytnout žádné bližší informace," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle informací ČTK zůstaly po rodinné tragédii dvě děti ve věku devět a deset let, které jsou v současné době v péči prarodičů. Případ je první letošní vraždou v Kraji Vysočina. Loni se jich na území kraje stalo osm, kriminalisté všechny objasnili.

V samotné Třebíči se jedná od konce minulého roku o druhou vraždu. První se stala ráno 31. prosince po rvačce před jedním z tamních barů. Dvaatřicetiletý muž, raper z kapely Masový Wrazi, který je podezřelý, že bodnul nožem do zad a usmrtil o čtyři roky staršího muže, skončil ve vazbě. Hrozí mu vězení na deset až 18 let.

Další násilný útok, při kterém šlo o život, se v Třebíči stal 16. ledna. Čtyřiadvacetiletý muž zaútočil zavíracím nožem na manžela své bývalé přítelkyně, vážně ho zranil na hrudníku a utekl. Konflikt se stal v ulici, kde manželský pár bydlí. Mladík skončil ve vazební věznici. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví mu hrozí až deset let vězení.

bjr jpt