Soudkyně odročila hlavní líčení kvůli výslechům několika dalších svědků. Před tím vyslechla ženu, která byla na zastávce, když do ní brzy ráno vjel Půček ve svém autě značky BMW. "Auto jelo velice rychle. Spíš ovládalo řidiče, tak jsem to viděla já," řekla žena. Bylo podle ní hned zřejmé, že zatáčku nevybere, a slyšela prý skřípání brzd.

Vozidlo pak podle svědkyně vjelo na zastávku, kde srazilo dívku čekající na autobus, porazilo sloup s jízdním řádem a vjelo do křižovatky. Dívka byla těžce zraněná a krvácela. Svědkyně jí poskytla první pomoc a druhá žena, která byla na místě, zavolala záchranku. Dispečink jim radil s masáží srdce. Lékař s posádkou dorazil prý zhruba za dvě minuty. Dívka ale zraněním podlehla.

Oživování popsal další předvolaný svědek, který uvedl, že před tragickým střetem stačil ze zastávky uskočit. "Auto kopírovalo oblouk zatáčky a bylo vidět, že to nezvládne," dodal. Půček odmítl, že by auto neovládal. Podle něj to není možné, protože by jinak nemohl zatáčkou projet vůbec.

Soud chce příště vyslechnout svědky, kteří dnes bez omluvenky nedorazili. Obhájkyně Půčka také navrhuje výslech dvou lidí, kteří s ním trávili večer před tragédií. O jejich předvolání soud ještě rozhodne.

Žalobkyně viní mladého řidiče z usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Po nehodě z místa utekl a policii se přihlásil po zhruba 16 hodinách. Vzhledem k časovému odstupu bylo toxikologické vyšetření v pořádku, což dnes potvrdil znalec z oboru toxikologie. Obžaloba vychází u vlivu návykových látek pouze ze svědeckých výpovědí.

Nehoda ze Smíchova vyvolala společně s květnovou tragédií, při které řidič pod vlivem pervitinu a se zákazem řízení zabil policistku na Mělnicku, debatu o přísnějších trestech pro motoristy pod vlivem návykových látek. Ministerstva vnitra a spravedlnosti zřídila pracovní skupinu, která se od poloviny září zabývá podobnými případy a má za úkol analýzu rozhodování soudů a legislativní návrhy. Podle informací ČTK zatím ke konkrétním závěrům nedošla.