"Dozorčí rada dnes vzala na vědomí doporučení výběrové komise na obsazení funkce člena představenstva pro obchod vítězem výběrového řízení Radkem Dvořákem, který aktuálně vykonává funkci člena představenstva odpovědného za úsek ekonomiky," uvedl Joklík.

V polovině ledna dozorčí rada Českých drah zvolila novými členy představenstva bývalého šéfa polské těžební firmy PG Silesia Michala Heřmana a Michala Vereše ze Železniční společnosti Slovensko. Heřman vedle pozice v představenstvu zároveň převzal post náměstka pro správu majetku, Vereš pozici náměstka pro provoz.

Představenstvo Českých drah, které má být pětičlenné, bylo nekompletní od loňského září, kdy nově složená dozorčí rada v čele s Petrem Moosem rozhodla o změnách ve vedení podniku. Předsedou představenstva byl tehdy jmenován dosavadní člen vedení Miroslav Kupec, který v čele podniku nahradil Pavla Krtka. Společně s Krtkem skončili i Ludvík Urban a Martin Bělčík. Rada následně do vedení jmenovala tehdejšího ředitele odboru koncepce a rozvoje osobní dopravy Radka Dvořáka, čímž zajistila usnášeníschopnost představenstva. Vedle Kupce a Dvořáka byl dosud členem vedení Michal Štěpán.

Personální přesuny v největším dopravním podniku začaly v červenci loňského roku, kdy ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) inicioval změny v dozorčí radě podniku, ve které skončilo pět jejích členů včetně předsedy Milana Ferance (poslanec ANO). Ťok loni také hovořil o možné privatizaci dceřiných firem Českých drah v čele s ČD Cargo, za což byl ovšem kritizován premiérem Andrejem Babišem (ANO).