První nehoda se stala před 16:30 na silnici II/602 u nájezdu na obchvat na silnici I/38. Sedmašedesátiletý řidič s osobním vozidlem Peugeot 2008 jel od Pelhřimova na Jihlavu. Při odbočování vlevo na Znojmo zřejmě přehlédl protijedoucí Peugeot 407, kterému měl dát přednost. Náraz odrazil auto do protisměru, kde právě projíždělo vozidlo Opel Astra. Všech šest lehce zraněných skončilo v jihlavské nemocnici. Škody policie vyčíslila na 340.00 korun.

Asi 15 minut po první nehodě se v koloně srazila čtyři další auta. Sedmačtyřicetiletý řidič vozidla Ford Galaxy jel od Pelhřimova a na přímém úseku se plně nevěnoval řízení a narazil do již stojícího volva.

"Volvo bylo odraženo dopředu a narazilo do zadní části před ním stojícího vozidla Ford Kuga. Toto vozidlo bylo také odraženo a narazilo do zadní části před ním stojícího vozidla Citroen Jumper," uvedla Čírtková. Pět lidí převezli záchranáři do jihlavské nemocnice. Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Viník dostal na místě pokutu. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech byla odhadnuta na 300.000 korun.