Během dneška nicméně Dow Jonesův index ztratil 0,48 procenta. Širší index S&P 500 klesl o 0,52 procenta na 2673,61 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite odepsal 0,67 procenta na 6903,39 bodu.

Na vině byl pokles akcií zdravotnických a technologických firem, nedařilo se ani energetice navzdory růstu ceny ropy na více než dvouleté maximum. Rostly naopak akcie výrobců spotřebního zboží a průmyslových společností. Objem obchodování byl poslední den roku, kdy se obchodovalo, slabý.

Pokles o 1,8 procenta dnes zaznamenaly akcie Applu poté, co se firma omluvila za záměrné snižování výkonu některých starších telefonů iPhone. Až 1,4 procenta ztrácely akcie Amazonu, když se americký prezident Donald Trump na svém twitterovém účtu podivil, proč americká pošta v časech, kdy je ve ztrátě, účtuje internetovému gigantovi za doručování jeho balíků příliš nízké poplatky.

Širší index S&P 500 si za celý rok připsal 19,4 procenta a index technologického trhu Nasdaq Composite 28,2 procenta. "Pro trhy byl rok 2017 skvělý ve všech ohledech," řekl agentuře Reuters Arian Vojdani, investiční analytik společnosti MV Financial.

Největší úspěch letos zaznamenal technologický sektor. Od začátku roku vzrostl o 37 procent, a překonal tak zisky širšího indexu S&P 500. V červených číslech skončily jen telekomunikační firmy a energetika. Analytici očekávají, že růst akciového trhu bude pokračovat i v příštím roce a to především díky snížení korporátní daně ve Spojených státech.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 22:00 SEČ ztrácel 0,4 procenta na 91,97 bodu. Euro si vůči dolaru ve stejnou dobu připisovalo 0,5 procenta na 1,2002 amerického dolaru. Od září se tak poprvé dostalo nad hranici 1,2 USD.

Vůči koši předních měn dolar letos oslabil o zhruba deset procent. Euro si tak od začátku roku připisuje zhruba 14 procent. Dolar letos oslabil i vůči britské libře. Od počátku roku libra stoupla o 9,5 procenta, a zažila tak nejvyšší růst od roku 2009. Od referenda o odchodu Británie z EU v červnu 2016 však libra vůči dolaru stále ztrácí více než deset procent.