Geely zaplatí Cevianu zhruba 3,3 miliardy eur (85 miliard Kč) za 8,2 procenta kapitálu a za 15,6 procenta hlasovacích práv. Z kapitálového hlediska se tak stane největším vlastníkem AB Volva a co do hlasovacích práv bude po Industrivarden druhým největším. AB Volvo je předním švédským výrobcem nákladní automobilů, autobusů, stavebních zařízení a motorů.

Jakkoli má čínská firma nyní rozhodující podíly jak ve výrobě osobních, tak nákladních vozů značky Volvo, o opětovném spojení společnosti je podle zdrojů listu Financial Times předčasné hovořit. Nicméně Geeely prý vidí značný potenciál ve společném marketingu a technologických projektech, jako je autonomní řízení nebo elektromobily. Podnik se rozdělil v roce 1999, kdy byla sekce Volvo Cars prodána automobilce Ford Motor Company.

Strategická investice rozšiřuje automobilové impérium čínské společnosti. Zhejian Geely Holding Group v roce 2010 koupila Volvo Car Group od firmy Ford Motor Company, do jejího portfolia patří také podíly v Geely Auto, Proton Holdings Bhd, Lotus Advance Technologies, London Electric Vehicle Company (LEVC) a v letecké společnosti Terrafugia Inc.