Ocenění Top Rating je mezinárodně uznávané hodnocení, které vydává firma Bisnode podle metodiky Dun & Bradstreet. "Certifikát obchodním partnerům potvrzuje minimální úroveň rizika při spolupráci s oceněnou společností, která dlouhodobě splňuje přísné podmínky D&B Ratingu," řekl generální ředitel Bisnode Jiří Skopový.

Škoda JS loni vyvezla výrobky a služby do 16 zemí. "Letos jsme kromě kontraktů na zavedené trhy podepsali také smlouvu na dodávku systému RRCS (řízení polohy palivových tyčí v reaktoru) pro arménskou jadernou elektrárnu Metsamor za zhruba 180 milionů korun," uvedl Perlík. Dále se podle něj firma snaží zapojit do výstavby nových bloků, které buduje ruský Rosatom ve Finsku, Maďarsku a Turecku.

Podnik nabízí kromě výroby dílů jaderných elektráren také inženýring a řízení projektů. Podílí se na výstavbě, provozu a modernizaci jaderných elektráren v ČR, na Slovensku, v Maďarsku, Bulharsku, Finsku, Arménii a na Ukrajině. "Těšíme se, že zkušenosti získané v mezinárodních projektech budeme moci uplatnit doma, kde je stále naléhavější otázka nových jaderných zdrojů. Podle klíčových dokumentů by během prvního pololetí mělo padnout rozhodnutí o způsobu výběru dodavatele a financování. České firmy mají obrovský potenciál se na tom podílet," dodal Perlík.

Škoda JS loni zvýšila meziročně hrubý zisk o 65 procent na 178 milionů Kč. Podnik s 1100 lidmi vykázal 17. ziskový rok v řadě. Od roku 2004 je součástí ruské skupiny OMZ a.s. (Spojené strojírenské závody) z oblasti těžkého strojírenství, která se zaměřuje na inženýring, výrobu, prodej a servis zařízení pro jadernou energetiku, ropný a plynárenský průmysl, důlní techniku a výrobu speciálních ocelí.