"Chceme být blíže našim členům. Naprostá většina klientů k nám jezdí autem. V tomto ohledu byla poloha původního sídla již zcela nevhodná," zdůvodnil stěhování Kašpar.

OHK sídlila v historickém domě na rohu Horního náměstí a Opletalovy ulice v Olomouci zhruba 15 let. "Zažíval jsem dlouhé minuty kroužení po okolí, než jsem našel parkovací místo. A když člověk jede něco zařídit, a parkování zabere více času než samotné vyřizování, je to špatně," podotkl Kašpar.

Nová budova BEA Centra stojí v sousedství frekventované třídy Kosmonautů, která spojuje centrum Olomouce s hlavním vlakovým nádražím, a v jejím areálu je parkoviště.

"Výhodou je také množství nejrůznějších kongresových salonků a sálů v budově BEA Centra vhodných pro vzdělávací akce komory a setkávání podnikatelů a zástupců firem," uvedl Kašpar. OHK může také spolupracovat se studenty a pedagogy Moravské vysoké školy, která v budově sídlí.

OHK Olomouc zároveň spustila zkušební verzi nových webových stránek www.hkol.cz, které jsou nyní přizpůsobené i pro přístup uživatelů přes mobilní telefony a tablety.

OHK sdružuje bezmála 150 členů z řadů živnostníků, technicky zaměřených středních škol, firem i největších zaměstnavatelů v regionu. Hospodářská komora v Olomouci působí od roku 1851.