"Věříme, že majetkové propojení banky s čínskou investiční skupinou přinese nové příležitosti poskytovat finanční služby v rámci rozvíjejících se rusko-čínských vztahů," uvedl v prohlášení místopředseda představenstva JTFG Patrik Tkáč.

Čínská skupina v poslední době výrazně nakupuje v České republice. Na počátku tohoto měsíce zvýšila svůj dosavadní pětiprocentní podíl v JTFG na 9,9 procenta a zájem má o zvýšení podílu až na 30 procent. Koupila rovněž fotbalovou Slavii, Martinický palác na Hradčanském náměstí a budovu Živnobanky v Praze. Podle nejnovějších zpráv jedná také o nákupu soukromého českého leteckého dopravce Travel Service.

CEFC působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu, kde se zabývá zpracováním, skladováním, distribucí a obchodováním s ropnými, agrochemickými, petrochemickými a plynovými produkty.

Skupina J&T se zaměřuje na služby privátního a retailového bankovnictví, správu majetku privátních klientů a institucí, investiční bankovnictví a projektové financování. Působí především v České republice, na Slovensku, v Chorvatsku a v Rusku.