"Vláda dnes udělala krok k opravdové regulaci hazardu v České republice. Výrazně se zpřísnila ochrana hráčů i celé společnosti," poznamenal předseda občanského sdružení Občané proti hazardu Martin Svoboda s tím, že při projednávání zákona ve Sněmovně budou tlačit na další zpřísnění.

Ředitel Transparency International ČR David Ondráčka tvrdí, že by po dvaceti letech mohlo skončit hazardní eldorádo. "Oceňujeme, že se do zákona dostaly parametry, které sníží riziko vzniku závislostí. To znamená, že nově bude po dvou hodinách povinná pauza a mezi třetí a desátou hodinou ranní budou všechny herny i kasina zavřené. Pozitivní také je, že hráč bude po celou dobu vědět, kolik činí jeho celková prohra," vyjmenoval hlavní přínosy nových zákonů Ondráčka.

Vláda dnes schválila trojici návrhů zákonů regulujících nově hazard v České republice. Ministerstvo financí, které zákony předkládalo, si od nových předpisů slibuje výrazné snížení počtu hracích automatů a omezení hazardu jako celku a díky navrhovanému vyššímu zdanění také větší přínos pro státní pokladnu.

Návrhy zákonů ještě musí schválit poslanci i senátoři a poté podpisem stvrdit také prezident Miloš Zeman.