Izrael vlastní celkem 87 společností. Deset firem, které jsou určené k prodeji, mají na celkových příjmech státních firem podíl téměř 90 procent.

V listopadu nebo prosinci vláda nabídne na akciové burze v Tel Avivu podíl 49 procent v přístavu Ašdod, jednom ze dvou hlavních mořských přístavů na pobřeží Středozemního moře. Kontrolní podíl v přístavu pak má být prodán v roce 2020, dodal Jogev. Koncem roku chce také vláda prodat minoritní podíl v plynárenské společnosti Israel Natural Gas Lines a plně zprivatizovat firmu Israel Military Industries, výrobce samopalu Uzi a dalších zbraní a střeliva. Částečné privatizace by se měly dočkat i železniční a energetické společnosti.

Izrael se rozhodl zprivatizovat část státních podniků, aby získal peníze na snížení dluhu a zlepšení výkonnosti. Na akciové burze v Tel Avivu chce vláda nabídnout podíly ve firmách Israel Electric Corp, Israel Railways, vodohospodářské Mekorot, poštovní společnosti, přístavu Haifa a ve zbrojních firmách Rafael a Israel Aircraft Industries.

Poslední velká privatizace se v zemi konala v letech 2003 až 2007, kdy stát prodal podíly ve dvou velkých bankách Leumi a Discount, letecké společnosti El Al, zasilatelské firmě Zim, rafineriích a největší telekomunikační firmě Bezeq.

Vláda si nadále hodlá ponechat kontrolu nad některými zbrojními a energetickými společnostmi, hlavně z geopolitických důvodů. Jogev však dodal, že některé z nich by nakonec mohly být prodány, jakmile přestanou být monopolními firmami. Stejně se to stalo i s firmou Bezeq, kterou stát prodal poté, co se telekomunikační trh stal plně konkurenční, napsala agentura Reuters.