"Dispečeři začali do postižených míst okamžitě přepojovat elektřinu z jiných zdrojů, zhruba po půl jedné byla naprostá většina území zase pod napětím a všechno svítilo," uvedl Holubec.

Výpadek proudu postihl kriticky důležité servery, internet a telefonní linky, sdělil ČTK Jiří Dvořák z datacentra Coolhousing. Rozvodna na Chodově je podle něj častým problematickým energetickým zdrojem, který má potíže každých několik měsíců. Výpadky je pak nutné řešit pomocí dieselagregátů a záložních zdrojů, aby mohly důležité servery a aplikace fungovat. "Výpadek trval zhruba 35 minut, bylo třeba udržet veškeré datové služby pro firmy v ČR v provozu, včetně náročných finančních transakcí," dodal Dvořák s tím, že například e-shopům mohl výpadek způsobit stotisícové ztráty.

Podle informací na webu Pražského dopravního podniku výpadek postihl provoz metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Háje. Zhruba půl hodiny nejezdily ani tramvaje v centrální a jižní části města.

Bez elektřiny se podle serveru Echo24 ocitla také pražská Thomayerova nemocnice v Praze 4 - Krči. "Ihned jsme zapínali diesely, proti výpadkům jsme chránění. Problém ale byl na odděleních, která nejsou akutní. Tam byli bez světla. Teď už je to zase nahozené, výpadek trval přes dvacet minut," řekl serveru pracovník dispečinku nemocnice.