Výměna stávajícího povrchu za takzvaný tichý asfalt V Holešovičkách začne v pátek 18. července a práce budou trvat do 28. července. Jde o směr z centra od mostu Barikádníků a vyměněn bude od mostu až na křižovatku na Vychovatelně. TSK uzavře vždy pouze část silnice, kompletní uzavírku nechystá.

Současně s tím začnou dělníci opravovat ve Valčíkově ulici most, který vede přes ulici V Holešovičkách. Vyměněn bude povrch vozovky a opravena bude izolace mostu a nosné konstrukce. "Jedním z cílů rekonstrukce mostu je snižování hlukové zátěže z dopravy, a tím i částečné zklidnění území," uvedl šéf TSK Ladislav Pivec.

Po skončení prací začne TSK s měřením hluku. "Podle výsledků budou naplánována další opatření vedoucí ke snížení hlukové zátěže. Společně s TSK uvažujeme o stavbě mobilních protihlukových stěn, které jsme před nedávnem instalovali na ulici Spořilovská," uvedl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). V minulosti odsouhlasilo město zhruba třicítce domů výměnu oken.

Podle hygieniků už v současnosti emise v Holešovičkách překračují povolené limity. Navíc po spuštění provozu v tunelu Blanka hrozí, že se tu ještě zvýší, intenzita dopravy totiž výrazně stoupne. Hygienici proto budou po dobu zkušebního provozu Blanky situaci sledovat, poté ji vyhodnotí. Pro kolaudační řízení podle ní musí být splněny hygienické limity.

Hygienici však provoz V Holešovičkách zakázat nemohou. Není totiž, jak prokázat, že provoz má za důsledek přímé poškození zdraví. Navíc jde o takzvanou starou hlukovou zátěž. Praha proto zažádala o novou výjimku povolující provoz v ulici.

Ulicí V Holešovičkách má v budoucnu řidičům sloužit jako přivaděč k Trojskému mostu a tunelu Blanka. Ten by měl být zprovozněn zřejmě v dubnu příštího roku, přesný termín ale město dosud neřeklo. Jeho výstavba vyjde na zhruba 36 miliard korun.