Obama: Globální tragédie! Boeing sestřelili z území separatistů

Barack Obama označil sestřelení letounu MH17 za globální tragédii
Autor: ČTK, simao - 
18. 7. 2014
20:05

Podle Baracka Obamy byl boeing MH17 nad východní Ukrajinou sestřelen raketou odpálenou z oblasti kontrolované separatisty, které podporuje Moskva. Obama dnes útok označil na mimořádné konferenci v Bílém domě za globální tragédii, která může mít nedozírné důsledky. Proto vyzval k jejímu důvěryhodnému mezinárodnímu vyšetření.

Obama odmítl spekulovat o tom, zda byl malajsijský stroj sestřelen úmyslně. Podobné úvahy jsou podle něj předčasné. Obama opakovaně zdůraznil, že je třeba teprve zjistit, co přesně se ve čtvrtek na východní Ukrajině odehrálo.

"Ještě přesně nevíme, co se stalo," připustil Obama. Podle jeho slov by to ale nebylo poprvé, co východoukrajinští povstalci sestřelili letadlo. Šéf Bílého domu v této souvislosti připomněl předchozí incidenty, kdy proruští separatisté zničili ukrajinské armádní letouny.

Video REKONSTRUKCE: Sestřelené letadlo: Kdo všechno byl na palubě? - BLESK.TV

"Tento strašný incident by měl přivést Ukrajinu k míru," prohlásil Obama a obvinil Moskvu, že k mírovému vývoji v oblasti nepřispívá. Ruský prezident Vladimir Putin má podle Obamy hlavní páky na to, jak utlumit násilí na Ukrajině, ale rozhodl se, že jich nevyužije. "Rusko opakovaně odmítá podniknout kroky, které by vedly k uvolnění napětí," prohlásil Obama.

Pokud se Putin rozhodne neposílat těžké zbraně a bojovníky na Ukrajinu, tento proud se zastaví, tvrdí Obama. "A pokud se zastaví, umožní to separatistům ještě vstoupit do jednání a pokusit se o svého druhu politické urovnání, o němž pan Putin sám tvrdí, že ho chce," řekl šéf Bílého domu.

Video Drsné záběry z místa neštěstí: Sem dopadl sestřelený boeing! - BLESK.TV

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

czrus ( 19. července 2014 19:50 )

LIDI MOJI JA SEM BYL NA PRAVOU CESTE !!! A ZIKAL VAM PRAVDU ! TET Russka armada zekla ze to hle letadlo sastrelila stihacka a ne raketa BUK M-1 , VONA MA TAKOVU SILU ZE OD LETADLA BY NIC NE ZUSTALO ZADNY LIDI ZADNY VELKI KOUSKI , RAKETA BUK M-1 MA MOC VELKU VYBUSNU SILU NA LIKVEDACII LETADLA NEBO STIHACKI NEBO LODI NEBO TANKA , A NE INOM ZRANI , TO MA INOM RAKETA VZDUCH-VZDUCH CO SE VODPALI INOM SA STIHACKI , TA RAKETA MA NE VYBUSNINU ALE HODNE MALY STRELY CO SE POSKODI ZRANI LETADLO STIHACKU , A VONO PAK NEMA SANSI A PADA DOLU , TAK V TOM HLE LETADLE BYLI TEHLE STRELY , KRIDLO JE POSKOZENO TEMA STRELAMA OD RAKETY VZDUCH-VZDUCH , CO SE POUSTELA STIHACKA FASISTOU RIZENA S KIEVA , CIA USA ofis Kiev v tom jede na 100 % , plan byl aby vona spadla na RUSSKU STRANU TAM HDE PRED TIM PADALI BOMBY a zabili Russkich opcanou , tak ze plan ne vysel , letadlo podstreleno stihackou fasistou rizenou CIA USA ofis Kiev , ne doletelo 40 Km do HRANICY Z RUSSKEM , A JETO TADI , BOMBA PRO POSCANO USA A NEHERA !!!!

czrus ( 19. července 2014 17:07 )

tawon: rusové ať dají světu klid, mastičko TO HLE napis usatemu NEHERU , AT DRZI SVOI PSY V USA , INAK U PUTINA DOCHAZI NERVY A , A VOPECAK CYRNIJ SMRADLOVYJ NEHER DOSTANE PO TLAME , A BUDE KLID VE SVETE .

czrus ( 19. července 2014 16:51 )

NEBOJ RUSSOVE DAJI PRAVDU NA SVET ! MAME GLONASS A DOBRY SATELITY !

zarazenyprd ( 19. července 2014 14:22 )

Amíci sledují satelitními systémy každý prd na celé zeměkouli. Asi se těm komoušským lžím musí šklebit. Třeba jako opice, ale i tehdy vypadá lépe, než prolhaný demagog Ransdorf.

czrus ( 19. července 2014 12:17 )

Ukrajina: Proč Rusko nezasahuje ? http://czech.ruvr.ru/2014_07_19/Ukrajina-Proc-Rusko-nezasahuje-3727/

Zobrazit celou diskusi
Další videa